Novi ubedljiv poraz Konstantina

Posle debakla u Valjevu protiv Metalca, košarkaši niškog Konstantina primili su novu “stotku” i sa 101:83 izgubili u 3. kolu Košarkaške lige Srbije od ekipe Vršca, pa još nemaju pobedu u novoj sezoni.

Posle Beovuka i Metalca, i Vrščani uzeli skalp Nišlijama; foto: Vanja Keser

Najefikasniji u redovima domaćeg tima bili su Slaviša Bogavac i Stefan Stefanović sa po 19 postignutih poena, dok je kod gostiju sa 7 ubačenih trojki iz 10 pokušaja i ukupno 27 postignutih koševa najbolji bio Mladen Pavlović.

Posle dobro odigranog prvog poluvremena i vođstva 44:43, Nišlije su pale u nastavku, dozvolile gostima da ubace 58 poena u trećoj i četvrtoj četvrtini i ubedljivo trijumfuju.

Prva četvrtina, kao i čitav meč, bila je veoma efikasna. Konstantin je bolje otvorio duel, imao malu prednost, ali je u finišu uvodne deonice Vršac vratio rezultat u egal, pa je bila prisutna rezultatska klackalica.

Bek domaćih Stefan Stefanović, ulaskom sa klupe u 7. minutu odlično je otvorio meč, postigao 8 brzih poena, i tako na adekvatan način parirao Mladen Pavloviću iz Vršca, koji je sa 13 poena u prvih 10 poena najavio sjajno izdanje. Prva deonica završena je rezultatom 29:29.

Stefanović je i u 2. drugoj četvrtini nastavio u istom ritmu, pridružio mu se i iskusni Slaviša Bogavac, pa je niški sastav u 16. minutu poveo 38:33. No, kvalitetan i iskusan sastav gostiju nije dozvolio da se Konstantin dodatno odlepi, pa je preko Jovovića i Marelje smanjio do poluvremena na 44:43.

U drugom poluvremenu ekipe su se smnjeivale u vođstvu do 24. minuta i rezultata 49:49. Od tog momenta Vršac je preuzeo kontrolu nad mečom, postepeno lomio rivala i nije dozvolio rezultatsku neizvesnost do kraja meča.

Domaći su počeli da greše, uz to stao im je šut, što su gosti znali da iskoriste i preko Pavlovića, Dimića i Marelje do kraja 3. četvrtine “pobegnu” na +7 - 68:61.

Posle nove trojke Pavlovića u 33. minutu Vršačani su prvi put stekli dvocifrenu prednost (78:66), koja se do kraja meča nije spuštala na jednocifrenu.

U poslednjem kvartalu gosti su “namestili ruku”, ubacili Konstantinu 33 poena i na kraju trijumfovali sa 101:83.

U narednom kolu niški sastav gostuje Tamišu u Pančevu.

KONSTANTIN - VRŠAC 83:101 (29:29, 15:14, 17:25, 22:33)

Konstantin: Dojčinović 3, Gaćinović, Šišić 5, Anđelković 5, Stefanović 19, Mladenović 10 (5sk), La. Živković 8, Simović, Bogavac 19 (6sk), Stanković, Lu. Živković 6 (6sk), Gudžić 8 (6sk).

Vršac: Pavković, Pavlović 27, Mitrović 2, Dimić 16 (6as), Avramović 3, Munizaba, Krstović, Jovović 6, Uzelac, Savović 17 (6sk), Stojadinović 5, Marelja 25 (8sk)

Sudije: Mrdak, Čukalović, Kovačević. Hala Čair, Niš.

Dunav 80 : 88 Mladost Admiral
Dynamic BG 78 : 55 Tamiš
Konstantin 83 : 101 Vršac
Borac 65 : 70 Metalac