Dobar Pazar u Kraljevu

Za razliku od prethodnog prventsvenog meča sa Klekom, Kraljevčani su prividno bili kompletniji, sa deset igrača. U postavu se vratio na iznenađenje svih Nenad Ćosić, ali je na klupi statirao drugi primač Bane Nenadić zbog bolesti. Gosti su imali problem sa Loparom koji je u meč ušao pod temperatutom, ali kada je derbi 10. kola Superlige počeo, na probleme se zaboravilo.

Gosti su sjajno počeli, siguran servis, očajan prijem Ribnice i na semaforu je brzo zasijalo 1-5, pa je strateg "musketara" Boško Mačužić zatražio u ranoj fazi meča tajm aut. Ribnica nije ubacila ni jedan servis do tehničkog tajm auta, pa je to gostima olakšalo posao da dođu do 5-12. Na parket je morao i Nenadić umesto indisponiranog Ćosića kod koga je pauza zbog povrede ostavila traga. na drugoj strani Pazarci su igrali veoma dobro, sigurna distribucija lopti i vrlo raspucani Hamzagić i Radosavljević, dovoljno za ubedljivo vođstvo tokom prvog seta i konačnih 15-25.

Drugi set je počeo servisim greškama sa obe strane, ali je Ribnica malo stabilizovala igru i posle bloka Vilimanovića nad Hamzagićem prvi put povela u meču 3-2. Do tehničkog tajm auta gledali smo izjednačenu igru, a na predah se otišlo vođstvom gostiju 11-12. Usledila je serija "musketara" 3-0 što je nateralo Sašu Stefanovića da zatraži prvi predah na meču. Nije to pomoglo gostima, Ribnica je uhvatila ritam po kome je prepoznatljiva ove sezone, proradio je blok, servis je bio mnogo bolji i prednost Kraljevčana se uvećavala. Kada je Ribnica stigla do 24-20 niko nije slutio u moguću dramu. Ipak, Okošanović dva puta šalje loptu u aut i na 24-23 sledi novi predah od strane trenera domaćih, a set se završava odličnim napadom raspoloženog Ilića za konačnih 25-23.

Početak trećeg seta bio je odličan po domaće, Ilić je vladao na mreži i "muskietari" su poveli 3-0, ali je Novi Pazar brzo stigao do izjednačenja i onda se igralo poen za poen do tehničkog tajm auta na kome gosti imaju dva poena prednosti. Posle predaha, Radosavljević blokira Okošanovića, a Hmazagič prolazi kontru za dupliranu prednost gostiju. Novi Pazar na tome nije stao. Raspucao se Ristić za koga Ribnica nije imala rešenja i ubrzo je na semaforu zasijalo 13-20, kao najava novog vođstva gostiju u meču. Do kraja ovog dela igre Ribnica je osvojila još samo četiri poena, 17-25.

Ponovo su domaći otresitije počeli četvrti set. Sve vreme bili u vođstvu koje je na tehničkom tajm autu iznosilo 12-10. Sve je upućivalo da sledi velika borba za svaku loptu i poen. Gosti su želeli tri boda, Ribnica da uđe u odbojkaški maraton. Uspeli su domaći da održe i da uvećaju prednost,a posle greške Radosavljevića i vođstva Ribnice 21-17 usledio je trenerski predah sa klupe Novog Pazara. Do kreaja ovog dela igre gosti su uzeli još tri poena i oko 500 odbojkaških vernika bilo je spremno za taj brek i nova uzbuđenja.

Novi Pazar je zahvljujući odličnim igračima kakvi su Radosavljević i Hamzagić odmah preuezo konce igre, stigao do 4-7 i prvog tajm auta Mačužića. Nije bilo pomoći jer su gosti u dahu odigrali set koji su zasluženo dobili kao i ceo meč, 8-15, 2-3

RIBNICA - NOVI PAZAR 2-3 (15-25, 25-23, 17-25, 25-20, 8-15)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 500 Sudije: R. Leko (Novi Sad) i N. Nešković (Užice)

RIBNICA: Ilić 12 (3 bl, 3 gr), Okošanović 19 (5 sg, 10 gr), Ćosić 3 (3 gr), Vilimanović 5 (2 bl, 2 as, 3 sg), St. Milovanović 7, Stefanović 9 (3bl, 4 sg), Savić, Nenadić 7 (1 as, 1 bl, 3 sg, 5 gr), Marković 1 (as), Paunović Trener: B. Mačužić

NOVI PAZAR: Ristić 12 (4gr), Daca 3 (2 as, 3 sg), Šormaz 6 (2 as, 1 bl, 3 sg), Radosavljević 20 (3 as, 2 bl, 3 gr), Hamzagić 20 (3 bl, 1 as, 3 sg, 5 gr), Lopar 1, Zuković (libero), Bekrić, Oković, Božović, Zatrić, Simić Trener: S. Stefanović