"Malene" se igrale sa Subotičankama

Kada jedna ekipa za 20 minuta igre postigne samo 12 poena, onda ništa sem debakla ne može da očekuje. Kraljevčanke su demolirale gošće sa severa Bačke, odigrale odličnu utakmicu i pokazale da su spremne da tamo gde su stale na kraju prošle, nastave u ovoj godini. Samo na početku utakmice malo neizvesnosti, Spoartak je poveo 6-2 i onda posle tajm auta Dejana Kovačevića serija „malenih“ 12-0 čime je već bio najavljen pobednik ovog meča. Publika je uživala u lepim akcijama domaćih, ali se u trećoj četvrtini zabavaljala prognozama kada će gošće postići prve poene, što se dogodilo na isteku osmog minuta igre u ovoj deonici. U poslednjoj deonici strateg domaćih je na parket poslao najmlađe Srefanović i Zucović koje su pokazale svoj raskošan talenat,a u ovoj utakmici se ponovo u dresu Kraljeva našla i provereni šuter Jovana Čkovrić.

ŽKK KRALjEVO – SPARTAK 77 – 32 (16-8, 16-12, 21-4, 24-8)

Hala sportova na Ibarskom keju Gledalaca: 300 Sudije: Đorđević i Zdravković (obojica Niš)

ŽKK KRALjEVO: Jozić 9 (8as), Stefanović 9, Bajić 8 (6 as), Čkovrić 3, Mihailović 5, Janković 4, Rajić, Tosou 4 (5 sk), Šerić 10 (5 ul), Radić 15 , Zucović, Živanović 10

SPARTAK: Radulović, Šuturović 4 (7sk), Vukov, Pavlov, Vidović 9, Veselinović 6, Zlajić 3 (5 as), Ivić 4, Jović 4, Kujundžić, Mirosavljev 2.

Kraljevo 67 : 50 Šumadija
Student 50 : 73 Crvena zvezda
Novosadska ŽKA 71 : 51 Vrbas Medela
Partizan 1953 20 : 0 Vojvodina
Spartak 48 : 74 Radivoj Korać
Šabac 89 : 72 Vršac