Užice sjajnom igrom u "utakmicu sezone"

Stanje na tabeli diktira tenziju i grčevitu borbu za svaki poen, za svaki set, za svaki bod. Danas su Užičani bili mentalno i fizički spremni za sve, pa čak i da odgovore na neverovatnu igru u polju sjajnih Bavaništanaca. Energiju, želju, borbenost i disciplinu domaće ekipe prepoznali su na pravi način i navijači. Tribine Velikog parka su sve punije na utakmicama Odbojkaškog kluba „Užice“. Danas su uživali u odličnoj igri svojih ljubimaca.

Cela ekipa Užica je odigrala odlično. Za 69 minuta savladano je Bavanište sa 75:48 u poenima. Pored standardno dobrih Lazića i Ćirkovića, danas su se istakli Derikonjić, Ljubojević i Milojević. Međutim, protiv Bavaništanaca je užičku ekipu maestralno vodio dizač Uroš Krstić. Rasporedio je lopte u napadu sa pravom merom svojim napadačima. Ono što će ostati zabeleženo da je u trećem setu servirao uzastopno 12 puta. Nisu ga omela ni 2 tajm-auta, 1 tehnički tajm-aut i 4 izmene, a saigrači su mu sjajnom igrom omogućili rafal sa osnovne linije. Srednji bloker Ignjatović je „pucao iz svih oružja“. Išao mu je od ruke i servis, i napad, i blok. Svojim potezima dizao je publiku na noge. Odigrao je najbolju utakmicu ove sezone.

Danas su Užičani imali priliku da vide i sjajnog libera gostiju Jovanova. Prijem servisa mu je bio besprekoran na odličan servis Užičana, ali šta je u polju sve uhvatio…

Trener Krsmanović je na kraju utakmice sijao od zadovoljstva: „Veoma sam zadovoljan odnosom svih igrača prema zadacima koje su dobili pre utakmice. Ubedljiv rezultat u našu korist je posledica uloženog velikog truda i discipline u igri. Međutim, nema mesta nekom velikom slavlju, jer nam predstoji još 7 kola i dosta izazova. Za opstanak u ligi treba da se prolije još dosta znoja.“

Sledeće subote (04. mart 2017. godine) Užice gostuje Metalcu u Gornjem Milanovcu. Još jedna „utakmica sezone“ se igra u 16,30 časova u dvorani Breza.