Derbi bez pobednika, Slobodi i Mačvi po bod

Prve utakmice na startu prolećnog dela prvenstva Prve lige i Omladinske lige Srbije, Šapčanima su donele jedan remi i jedan poraz. Utakmica u Užicu sa ekipom FK „Sloboda“ završena je nerešeno 1:1 (0:1), dok je Omladinska selekcija Mačve u Železniku izgubila od ekipe FK „Lokomotiva“ rezultatom 3:0 (0:0). Gol za prvi tim postigao je Mladen Lazarević u 37. minutu.

photo - penal.rs

Pred oko 3.000 gledalaca u Užicu su obe ekipe odigrale dinamičnu utakmicu i bilo je zanimljivo ispred oba gola, kažu u Stručnom štabu FK „Mačva“.

„Imali smo šanse za rezultat od 2:0. Povreda Živkovića već u 10.minutu utakmice, znatno je otežala posao. Beležimo dobru šansu Matića, a zatim Lazarević majstorski iz slobodnjaka postiže pogodak. Na odmor Mačva odlazi sa golom prednosti. U drugom poluvremenu faul iz kojeg su Užičani izjednačili rezultat, nije bio regularno dosuđen jer su pre toga domaćini igrali rukom, Matić sam ispred golmana „Slobode“ u 87. minutu, ali utakmica je završena nerešenim rezultatom. Sve u svemu, Mačva je u ovoj utakmici bila bliža pobedi“, ističu u Stručnom štabu FK „Mačva“.

U narednom, 17. kolu, prvotimci Mačve u subotu, 11. marta od 14 časova dočekuju ekipu Zemuna, dok Omladinska selekcija u okviru 19. kola Omladinske lige Srbije, narednog vikenda u Šapcu igra sa ekipom FK „Brodarac“.