Pazarci zaustavili Radnički

Nije uspeo Radnički da nastavi svoj pobednički niz. Sprečili su ga u tome igrači Novog Pazara koji su uspeli da isčupaju bod pred preko 3000 gledalaca na niškom “Čairu”. Istini za volju, Pazarci su dva puta vodili, imali prednost, ali ipak, na osnovu vidjenog danas na “Čairu”, moraju biti zadovoljni osvojenim bodom.

Na samom početku utakmice, u 2. minutu, “hladan tuš” za navijače Radničkog. Nakon izvedenog kornera, stvorila se gužva pred golom Bajića u kojoj se najbolje snašao Marković i iz neposredne blizine matirao golmana Nišlija.

Krenuo je Radnički sa totalnom ofanzivom ka golu Budakovića. Pokušao je Arsić u 6. minutu sa dvadesetak metara, Volkov u 10. glavom, ali je to bilo nedovoljno da se stavi na iskušenje golman Pazaraca.

U 35. minutu, prepoznatljivim slalomom, kroz odbranu gostiju se prošetao Caki Stojanović, odlično uposlio Kojića, ali je Ignjatović pravovremeno intervenisao i izbacio loptu u polje.

slobodan udarac Arsića

U 37. minutu izjednačenje 1:1. Najpre je Bajić dodao loptu na polovini terena do Travančića koji se u nezadrživom prodoru stuštio kao protivničkom šesnaestercu. Igrači Novog Pazara su uspeli da ga zaustave na dvadesetak metara od gola, ali na nedozvoljeni način pa je dosudjen prekršaj u korist domaće ekipe. Loptu je na mestu prekršaja postavio Arsić i u svom stilu, smestio loptu iza Budakovićevih ledja. Zatresla se mreža, ali i ceo “Čair” pozdravljajući postignuti pogodak.

gol Arsića u 37. min. za 1:1

Drugo poluvreme se nije razlikovalo od prvog. Igralo se na polovini Pazaraca, sa tek sporadičnim pokušajima gostiju, da u kontranapadima učine nešto više.

Redjale su se lepe akcije u kojima su učestvovali Stojanović, Kojić, Arsić, Mrkić, ali bez kolosalnih šansi, onih koje bi mogli nazvati stopostotnim.

U 62. minutu, nakon jedne oduzete lopte na sredini terena i brze kontre ka golu Radničkog, gosti su iznudili korner. Udarac iz ugla odlično je izveo Sindjić, a odbranu Nišlija je nadvisio, takodje Nišlija, ali u redovima Pazaraca, dojučerašnji igrač Radničkog, Aleksandar Ignjatović i doveo goste u vodjstvo.

Nakon postignutog gola opet ista slika kao u dotadašnjem delu meča. Napadi Radničkog i pokušaji gpstiju iz Novog Pazara da što više potroše vreme, ne bi li sačuvali vodjstvo.

Nakon ulaska Japanca Nome, napad Radničkog je dobio na živosti pa je u nekoliko navrata odbrana Novog Pazara bila na mukama da sačuva svoj gol. U 84. minutu ono što nije uspelo napadačima domaćih, uspelo je igraču gostiju Tasiću. Nakon oštrog centaršuita Nome sa desne strane, zakucao je loptu u svoju mrežu i na taj način izjednačio na 2:2.

Do kraja utakmice nije bilo promena pa su domaći Radnički i gosti iz Novog Pazara podeli bodove. Sledeću utakmicu fudbaleri Radničkog igraju u gostima kod OFK Bačke, dok su Pazarci domaćini Radniku iz Surdulice.

Izjave trenera nakon utakmice:

Nebojša Vučićević, trener Novog Pazara:

"Bilo je teško igrati po ovakvom terenu i po ovakvom vremenu. Ali, drago mi je da se publika vratila na Čair. Podsetio sam se igračkih dana kada je Radnički bio strašno jak. Mislim da je moj kolega Rastavac zaslužan za to, jer je stvorio jedan moćni Radnički. Za 12 dana priprema, nije bilo tako loše. Čestitao bih svojim igračima, isprsili smo se pred jednim odličnim Radničkim. Kolegi sve najbolje u nastavku prvenstva, ponavljam, mislim da je stvorio jedan moćan Radnički…"

*Milan Rastavac, trener Radničkog:

"Najavljivao sam da ne možemo da očekujemo laku utakmicu i ona se takvom i pokazala. Nemam previše zamerki ono što smo pružili kroz igru, ali desila su nam se dva kiksa iz dva prekida i posle je to teško nadoknaditi. Znamo svi kakav je ovde teren, bilo je teško ubrzati igru, a protiv ovako organizovanog i voljnog Pazara, teško je bilo dolaziti do prilika… Moramo da idemo dalje, okrećemo se sledećim utakmicama, sledećim rivalima, a nadam se da ćemo iz ove utakmice izvući pouke. Kada se vreme bude prolepšalo, i naš teren biti u boljem stanju i tada ćemo imati mogućnosti da pružimo i kvalitetnije igre. Čestitao bih igračima i treneru Novog Pazara na osvojenom bodu, mojim igračima na želji i trudu koji su uložili, nadam se da ćemo imati i malo više sreće u nastavku prvenstva…"

RADNIČKI NIŠ – NOVI PAZAR 2:2 (1:1)

Stadion “Čair” Niš

Gledalaca oko 3000

Sudija: Ilija BRDAR, Dejan PETROVIĆ, Bojan STANOJEVIĆ.

Strelci: - 0:1 u 2. Marković, - 1:1 u 37. Arsić, - 1:2 u 62. Ignjatović, - 2:2 u 84. Tasić (AG).

Žuti kartoni: Popara, Arsić (Radnički), Plavšić, Savić, Mutavdžić, Knežević, Budaković, Sindjić (Novi Pazar).

RADNIČKI NIŠ: Bajić, Petrović, Bulatović (od 70. Popara), Perendija, Volkov, Stanojević, Arsić, Stojanović, Travančić (od 70. Noma), Kojić, Noma.

NOVI PAZAR: Budaković, Milojević, Knežević, Marković, Sindjić(od 87. Perović), Savić, Ignjatović, Plavšić (od 33. Mutavdžić), Marić, Muslimović (od 63. Krstić).