Niški futsaleri bez polufinala Kupa

Sve vreme se vodila velika borba na terenu, futsaleri Novog Pazara su u samo jednom kratkom periodu bili izrazito bolji rivali, ali je i to bilo dovoljno za trijumf rezultatom 4:5 u hali “Čair” nad niškim Kalčom i plasman u polufinale Kupa.

Kalca

Golmani oba tima odradili odličan posao; foto: Vanja Keser

U prvih 10 minuta su se oba tima više koncentrisala da sačuvaju svoj gol, a onda su krenuli napadi. Na kratko su Pazarci bili dominantniji i to iskoristili na pravi način ubacivši 3 gola za 4 minuta - a najatraktivniji je bio onaj u 13. minutu kada je Jovan Cvetanović šutirao sa sredine terena, a onda Milan Mutavdžić samo dotakao loptu pred golom.

U drugom delu viđene su velike oscilacije u igri oba tima, Nišlije su intenzivno napadale, a onda se povlačile, dok se kod gostiju osetila jaka nervoza nakon koškanja na terenu. Ipak, brzo su se oporavili i imali dve odlične šanse, ali je još bolji bio golman domaćih Milan Đorđević.

Nade niške publike ponovo je probudio Nikola D. Stanković kada je, 3 minuta pred kraj utakmice, pogodio penal i time smanjio zaostatak svog tima na samo jedan gol. Dodatno je u prilog Kalči išlo i što je protivnik imao 6 faulova, što je značilo kazneni udarac za svaki sledeći.

Ipak, iako je Nikola D. Stanković šutirao dva penala u poslednjem minutu, golman gostiju je sve uspeo da odbrani. Tako je niški tim u već na drugom stepeniku izgubio šansu da zaigra pred svojom publikom u finalu Kupa.

Oni će već u nedelju otputovati u Kragujevac gde će, u okviru 17. kola prvenstva, odigrati utakmicu protiv najtrofejnijeg srpskog kluba u fudbalu Ekonomca.

Kup Srbije, četvrtfinale: KMF Kalča Memoris - KMF Novi Pazar 4:5 (2:4)

Hala: Čair, Niš

Sudije: Damir Radović, Vladan Radulović i Bratislav Jović

Strelci: Nikola Micić (11. i 16. minut), Milan Mutavdžić (13. minut), Veroljub Vukadinoviević (15. i 27. minut), Milan Miljković (15. i 33. minut), Nikola D. Stanković (19. i 37. minut).

Kalča: Milan Đorđević, Nikola D. Stanković, Miloš Đorđević, Ilić, Matejev, Pavlović, Janković, Ristić, Živadinović, Miljković, Ivečić, Nikola V. Stanković

Novi Pazar: Rašljanin, Redžović, Radetinac, Sadović, Mutavdžić, Vukadinović, Cvetanović, Stanišković, Mujović, Mušović, Karišik, Micić.