Herojska pobeda Tešnjara lavljeg srca

Skupa belanovačka legija stranaca sa okupljenim sjajnim pojedincima bila je namoćna danas protiv Spartanaca iz Tešnjara. Na poprištu bitke na Riversajdu na kraju su uzdignutih ruku ostali momci u plavim dresovima slaveći zasluženu pobedu protiv favorizovanih gostiju - Tešnjar – Kačer 2:0. U utakmici u kojoj je ulog bio veliki i za jedne i za druge, gde je Kačer jurio bodove za lidersku poziciju, a Tešnjarci tražili bodove spasa, ovi drugi su herojskom igrom gde je svaki od igrača ostavio srce na terenu došli do vredne pobede. Od prvog minuta Tešnjarci su krenuli angažovano i borbeno na terenu teškom za igru koji je očigledno više smetao gostima iz Belanovice nego domaćima. Prva uzbuđenja viđena su pred golom Kačera kada veliku priliku propušta Nebojša Milosavljević kada je klizećim startom pokušao da utera loptu u nebranjenu mrežu ali je zakasnio za delić sekunde. Ipak samo nekoliko trenutaka kasnije, u 13. Minutu Tešnjar dolazi do vođstva golom Marjanovića. Golman Kačera pokušavajući da pod pritiskom izbije loptu pogađa centarfora Tešnjara, a lopta nošena srećom odseda u mreži – 1:0 za Tešnjar. Mogao je Tešnjar i da duplira svoje vođstvo ali veliku priliku propušta Milosavljević kada sa 5 metara šutira i pogađa golmana Kačera, a u nastavku akcije Marjanović pogađa stativu. Jedinu pravu priliku na utakmici Kačer je imao krajem prvog poluvremena kada jedan od njihovih igrača usamljen na petercu hvata volej ali lopta odlazi visoko preko gola Teodosića.

U nastavku utakmice se nastavila rovovska borba gde su igrači Kačera pokušavali da dođu do gola Tešnjara, ali bez konkretnijih prilika. Odbrana domaćih je funkcionisala besprekorno i u svakom trenutku bila za korak brža od napadača Kačera Misinija i Vemića. U finišu susreta stavljena je tačka na ovu utakmicu. Sjajan prodor po desnoj strani danas centralne figure meča Miše Marjanovića koga igrači Kačera ruše u šesnaestercu. Siguran izvođač sa bele tačke bio je Marko Marković i postavio konačan rezultat ove utakmice – 2:0. Na kraju može se konstatovati da je Tešnjar zasluženo pobedio u utakmici koja je bila izuzetno borbena sa čak 12 dosuđenih žutih kartona i u kojoj su Tešnjarci, koji su očigledno sa zimskie pauze izašli izuzetno fizički pripremljeni, da fudbalski tim ne čini 11 dobrih pojedinaca, nego 11 pojedinaca koji funkcionišu kao jedan, a to je danas bio Tešnjar.

Tešnjar: Teodosić, Aleksić (Radovanović), Janjić, Petrović, Novković, Marković, Damnjanović(Vasiljević), Marjanović, Milosavljević, Lalović (Marinković), Ilić

OFK Jabučje 3 : 0 Junior Novo Naselje
Radnik 1 : 2 Iskra
Joševa 1 : 2 Pepeljevac
ZSK 4 : 0 Banjani
Tvrdojevac 1 : 4 Brezovica
Sovljak 0 : 1 Mladost
Trlić 0 : 0 Tulari