MOL: Jedinsto - Borac 2:1

Teško gostovanje u Štitaru, moglo je i bolje biti završeno po gostujuću ekipu, ali za tako nešto fudbal se mora igrati 90. minuta. Gosti to nisu učinili, tačnije još jednom su na gostovanju razočarali svoje navijače.

Vreme prohladno, mestimično sa slabom kišom, ali uglavbnom pogodno za igru. Brojna publika na veliki praznik došla je da vidi zanimljivu utakmicu i lidera na tabeli, ali su svi napustili stadion sa činjenicom da gosti nisu pokazali ništa. I tu su u pravu.

Ipak prvi deo susreta protekao je u dominaciji i dobroj igri gostiju, gde domaći igrači nisu stvorili nijednu ozbiljniju situaciju pred golom Antonića.

U 2. minutu susreta beležimo dobar udarac Nikolića, koji pogađa prečku gola Milenkovića. Domaći pokušavaju nešto više u 6.minutu ali bez uspeha. Gosti uzvraćaju u 8. i 14. minutu ali promene rezultata nije bilo. Dobra igra gostiju u prvom delu radovala je brojnu publiku iz Lešnice. U 25. minutu Tošić dobro šutira ali brani Milenković. U 31. minutu susreta dobar napad gostiju, a nakon prekršaja u kaznenom prostoru svi su očekivali kazneni udarac za goste ali slabi sudija Čolić nije reagovao. Ipak lopta dolazi do Milutinovića koji je šalje u mrežu Milenkovića. Velika radost gostujućih igrača i publike. Bilo je još prilika do kraja prvog dela, kao ona u 37. minutu kada nije bio precizan Matić. Na odmor se ipak otišlo minimalnom ali sasvim zasluženom prednošću gostiju od 0:1.

U drugom delu susreta očekivao se nastavak dobre igre gostiju, postizanje još jednog gola i mirno privođenje susreta kraju. Ipak, desilo se nešto sasvim neočekivano za gostujuću publiku. Ekipa u drugom poluvremenu deluje sasvim drugačije, bez želje, angažovanja, truda i bilo čega. Prepuštena je inicijativa domaćim, dok u ekipi gostiju ništa nije funkcionisalo. Sredina terena očajna, odbrana na čelu sa Antonićem potpuno nesigurna, dok su domaći krenuli u ofanzivu. Ipak, u drugom delu prvu priliku imali su gosti i to najpre nakon ubacivanja Pavlovića, a zatim i pokušaju Matića, ali sve je to bilo preslabo. U 63. minutu beležimo lepu priliku za domaće, a odmah u sledećem minutu još jednu gde je siguran bio Antonić. U 69.minutu susreta sudija Čolić prestrogo dosuđuje slobodan udarac za domaću ekipu ispred kaznenog prostora gostiju, nakon što je lopta udarila u ruku Pavlovića. Domaći izvode slobodan udarac, lopta je ubačena u kazneni prostor gostiju, gde nespretno reaguje Antonić, a na odbijenu loptu naleće Belić i šalje je u mrežu za 1:1. Imali su domaći lepu priliku i u 75. minutu ali nisu bili precizni. Gosti deluju ošamućeno, bez ideje. U 81. minutu gosti ostaju bez Pavlovića nakon drugog žutog kartona. Još jedna lepa prilika za domaće otišla je u nepovrat u 86.minutu. I kada su svi očekivali kraj utakmice i podelu bodova, domaća ekipa nije mislila tako. U 90. minutu nakon slabe intervencije odbrane gostiju, Savić uz malo sreće postiže pogodak za svoju ekipu i tada se već moglo zaključiti pobedu domaćina.

Nakon nadoknade vremena, u kojoj se ništa posebno nije dogodilo sudija Čolić je označio kraj susreta i veliku radost domaćih. Pobedila je ekipa koja je više želela pobedu, sasvim zasluženo. Gostujući igrači su razočarali još jednom i vodeće mesto prepustili komšijama iz Prnjavora.

21.kolo Mačvanske okružne lige: FK „JEDINSTVO“ Štitar - FK „BORAC“ Lešnica 2:1 (0:1)