Fudbaleri Radničkog pobednici kupa grada

Fudbaleri Radničkog sa pobedničkim peharom Fudbalskog saveza grada.

Pobedom u finalu kupa u duelu sa liderom na tabeli Prve gradske lige Vodojažom danas u Gronici od 2:0, kombinovani tim srpskoligaša sa „Čika Dače“, koje je sa kapitenskom trakom predvodio Ljuba Nenadić, osvojili su pehar Fudbalskog saveza Kragujevca.

Bio je to zanimljiv susret sa više lepih akcija i šansi za golove, od kojih je Radnički 1923 iskoristio samo dve. Novi trener Slaviša Kovačević je većinu prvotimaca iz startnog sastava odmarao za narednu utakmicu za bodove sa Poletom u Ljubiću, pa je pružio šansu mlađim igraćima i sa manjom minutažom. Oni su, ipak, bili uspešniji od Grošničana i zasluženo pobedili, ali je Vodojaža pružila dobar otpor srpskoligašu.

Zajednički snimak finalista Vodojaže i Radničkog pre današnji susret u Grošnici.

Radnički 1923 od početka je krenuo napadački i već u 12. minutu došao u vođstvo. Ljubo Nenadić je izvanrednim udarcem sa leve strane, posle prodora Đorđa Andrića po desnom boku i ubacivanja pred gol, odbijenu loptu poslao u suprotni ugao golmana Dragana Vranića. Nekoliko minuta kasnije na drugoj strani Miljan Petrović je ubačenu loptu sa desne strane glavom poslao tik pored stative.

U 28. minutu Petar Gavrlović je sa distance dobro šutirao, ali se istakao golman Vodojaže, a potom je i Dušan Stanković za malo bio neprecizan. Dva minuta kasnije Stefan Stević je zagrejao dlanove mladog golmana Radničkog 1923 Jovana Najdanovića.

Na utakmici finalu kupa prikazan je dobar fudbal, ali se bolje snašao Radnički.

Lepu šansu sa goste imao je Đorđe Maksimović u 35. minutu, kada je ubačenu loptu sa leve strane iz blizine poslao preko gola. Ognjen Ilić je mogao da se upiše u strelce dva minuta kasnije, ali je loptu sa pet-šest metara poslao u ruke golmana Vranića, pa je srpskoligaš na odmor otišao samo sa golom prednosti.

U nastavku igre Radnički 1923 preko Nenadića i Stankovića pokušao da osigura pobedu, ali je golman Vranić pokazao kvalitete i zaštitio svoju mrežu. Iamli su i domaći igrači dve šanse da dođu do izjednačenja u 55. i 65. minutu, ali se u kaznenom prostoru nisu snašli Dušan Sretenović i Marko Blagojević.

Đorđe Andrić i Ljubo Nenadić golovima su doprineli da Radnički osvoji kup

U 78. minutu ponovo se Blagojević ispred peterca spetljao i izgubio loptu, pa je još jedna prilika domaćina za izjednačenje propala. Ove promašaje Radnički 1923 je kaznio u 80. minutu drugim pogotkom. Neizvesnost oko pobednika otklonio je ofanzivni Andrić preciznim udarcem sa desne strane, posle asistencije Stankovića. Savladao Vranića i „overio“ pobedu od 2:0 za srpskoligaša.

Mislim da je bila dobra utakmica i čestitao bih igračima obe ekipe na zalaganju.Mi smo izveli podmlađeni sastav, jer su neki igrači odmarali i pre podne trenirali za nedeljni susret za bodove. Iako sam kratko u Radničkom, utisak je da su naši mladi igrači pokazali da imaju kvaliteta i želje da napreduju. Nas očekuje susret sa Poletom za bodove. Moramo da idemo na pobedu u Ljubiću, jer drugog izbora nemamo, ako želimo da zadržimo prvo mesto. Biće teško, jer su ekipe ujednačene u Srpskoj ligi, ali očekujem povoljan rezultat – rekao za KG Sport.info Saša Ristić, pomoćni trener Radničkog 1923 posle današnje pobede u Grošnici.

Pobednički pehar kapitenu Radničkog Nenadiću uručio je Dalibor Jekić, potpredsednik FS grada.

VODOJAŽA – RADNIČKI 1923 0:2 (0:1)

Igralište: U Grošnici.
Gledalaca: preko 300.
Sudija: Srđan Dimitrijević.
Pomoćnici: Pavle Vasilijević, Dragan Kuljanin.
Strelci: Nenadić u 12. i Đ.Andrić u 80. minutu.
Žuti kartoni: Marinković (Vodojaža), B, Andrić (Radnički 1923).

VODOJAŽA: Vranić, Vasiljević, Đokić, Ivković, M. Petrović, Ž. Petrović (od 68. Marinković), Stević, Vuković, Blagojević, Komatina, Sretenović.

RADNIČKI 1923: Najdanović, Živanović, Nenadić, B. Andrić, M. Ilić, Aleksijević (0d 60.Cvijović), O. Ilić, Gavrović, Stanković, Đ. Andrić, Maksimović (0d 60. Ivković).

Posle nekoliko godina, zbog takmičenja Radničkog 1923 u višim rangovima i uključivanja u Kup Srbije, pehar Fudbalskog saveza grada, koji je prošle godine osvojio Arsenal, stigao je u vitrine srpskoligaša sa „Čika Dača“ . Na uspehu kombinovanom timu Radničkog 1923 u finalu čestitao je Dalibor Jekić, potpredsednik FS grada Kragujevca i kapitenu Ljubu Nenadiću uručio pobednički pehar.

Smederevo 1924 1 : 1 Železničar
Šapine 0 : 0 Mokra Gora
Radnički 1923 1 : 0 FAP
Mihajlovac 1934 0 : 3 Sloga (P)
Polet (LJ) 1 : 1 Šumadija 1903
Budućnost Krušik 2014 5 : 2 Jošanica
Zlatibor (Č) 1 : 2 Karađorđe (T)
Loznica 1 : 1 Jedinstvo Putevi