Dan kada je veliki srpski Klub, kada su "romantičari" napustili Prvu ligu!

Na završetku sezone za Radnički u Pirotu, sve bilo je u znaku OFK Beograda.Legendarni klub u čijim redovima su igrali Paja Samardžić, Joška Skolblar, Miloš Milutinović, Šeki, kasnije Serpak, Božidar Milenković i da ne nabrajamo…  Klub koji je osvajao titule i kroz decenije postojanja značio mnogo jugoslovenskom i srpskom fudbalu.

Romantičari su se danas dostojanstveno oprostili od prve lige, kako nam reče naš dugogodišnji prijatelj Božidar Milenkobvić Tus, rodom Vlasotinčanin, Klub je onemoćao  “očerupan”, upropašćen, stadion je prava ruina, igrači rasprodati  ne zna se sve kako itd, itd…  Ima nade reče "Tus" vraća se legenda Petko, ojačana je uprava, biće tek dobro!!!

Pod tim utiskom smo nekako gledali ovu utiakmicu. Gore u loži, sami bez domaćina, sedeli su legendarni predsednik Momčilo Minić, Božidar Milenković i još nekoliko članova nove Uprave. Verni plavoj boji i ovom Klubu koji se voleo, dok se za Zvezdu i Partizan navijalo, kažu da će izdržati i bol i tugu i muku, ali će se vratiti!!!

Naravno, ono što sam i u razgovoru rekao Božidaru Milenkoviću, poželeo sam brzi povratak iduće godine u Prvu ligu, a druge godine tamo i povratak medju superligaše. Da, Milenković je uzvratio da se to dogodi i Radničkom!!!

Bio je to meč koji se teško igra. Bez rezultatskog značaja. Radnički je sedamdesetak minuta držao loptu, OFKOVCI bili opasni u kontrama, tako da su oba golmana imali posla. Poslednjih 20 minuta "romantičari" su opravdali svoj  višedecenijski naziv i pred kraj predivnom akcijom Stojanovića izjenačili i dobili aplauze pirotske publike.

Radnički je poveo u 56. minutu. Prodorni Nemanja Petrov je prošao, podigao loptu pred gol gde je Marko Mančić samo postavio glavu. Bilo je još prilika. Denis Ristov i  Nemanja Petrov su namučili gostujuću odbranu, odlično je jednom šutirao Darko Vasić, ali tik kraj gola, Miloš Spasić imao dve tri pozicije za gol. Kod gostiju opasni centarfor Stojanović, bivši partizanovac Luka, stavljali su na muke igrače Radničkog.

I na kraju, remi, za koji slobodno možemo da kažemo da je u sebi imao i izraz poštovanja i pirotskih fudbalera i gledalaca prema velikom imenu kakvo je ,,OFKA,,!

Interesantno je da rukovodstvo OFK Beograda imalo susret sa predstavnikom domaćina desetak minuta pre utakmice u kafiću na Bazenu i to je bilo sve. U jednoj pirotskoj kafani rukovodstvo je bilo sa znancima i prijateljima iz stare generacije Radničkog. Da li se tako dočekuju, poštuju i ispraćaju  ljudi koji su godinama mnogo značili Klubu, koji je pak, mnogo učinio srpskom fudbalu.

Radnički uspešno završava prvenstvo, ostao je još jedan meč. Za mladi beogradski tim, ako je uteha, ostavili su bolji utisak od 4-5 timova koji su gostovali u Pirotu. Radi se o mladoj ekipi koja će tek igrati. Neka se ostvari naša želja, da se ,,romantičari, već iduće sezone vrate u Pirvu ligu! "OFKA" neka ti  je sa srećom!

Čestitke pirotskim fudbalerima i Stručnom štabu za ovu sezonu! Sudjenje mladog arbitra Uroša Vukovića bez ijedne greške!

Prva liga 29. kolo: Radnički – OFK Beograd   1:1 ( 0:0)

Ilić 7, Bućković 6 (Davidović), Nikolić 7, Marković (Ćirić) B.Mančić 6 , Čordašić 6, Vasić 7 (Tolić), N. Petrov 8, Ristov 8, M. Manćić 7,  Spasič 6. Rezerve: Bulajić, Davidović, Ćirić, Memedović, Djurić, Tolić, D. Petrov

Strelac za Radnički  Marko Mančić u 56. minutu za Stojanović u 89. minuitu za OFK Beograd. Igrač utakmice: Nemanja Petrov Radnički Pirot.