Vodojaža se trijumfalno vratila u Zonu "Morava"!

Utakmicama 30. kola završeno je takmičenje u Prvoj gradskoj ligi Kragujevca. Ekipa Vodojaže ubedljivo je osvojila prvo mesto i plasirala u viši rang, Zonu „Morava“. Grošničani su danas i u drugom ovosezonskom derbiju pobedili drugoplasiranu Srbiju u Ilićevu sa 4:2 (1:1).

Fudbaleri Vodojaže sa pobedničkim peharom (Foto: FK Vodojaža)

Bio je to pravi derbi dve najkvalitetnije ekipe gradskih prvoligaša, ali bez uticaja na plasman na tabeli. Grošničani su trijumfalno završili ovu sezonu sa 27 pobeda, dva remija i sa samo jednim porazom, uz izvanrednu gol-razliku od 119:19, koju odavno nije imao ni jedan gradski ligaš.

Najubedljiviju pobedu Vodojaža je zabeležila u susretu sa Partizanom u Cerovcu, gde je deklasirala domaćina sa 9:0. Po bod u duelima sa Vodojažom uspeli su da osvoje samo Šumadija 1934 iz Drače (2:2) i Mladost u Pajazizovu (0:0), a jedini poraz Grošničani su doživeli od prvih komšija iz Ćave (1:2)

Interesantno je napomenuti da su strelci Vodojaže pokazali izuzetnu efikasnost. Postigli su 119 golova, ili u proseku skoro četiri gola po utakmici, a primili su na 30 susreta samo 19 golova. Najbolji strelac ekipe i ove sezone u Prvoj gradskoj ligi bio je Đorđe Komatina sa 34 postignuta pogotka.

Susret u Ilićevu protekao je u sportskom nadmetanju i borbenoj igri, kao da se radilo o odlučujućem duelu za prvo mesto.

Fudbaleri Vodojaže prvi su se radovali, iako je domaći tim na početku susreta pripretio preko Jotovića, ali je golman Vranić izbacio loptu u korner. U 15. minutu Komatina je iz prve sproveo loptu u mrežu posle centaršuta Stevića sa desne strane.

Ekipa Srbije imala je šansu pet minuta kasnije da izjednači preko Stojanova iz povoljne prilike, ali je vezista domaćina oklevao da šutira, pa je izblokiran. Ipak, Stojanov je u 24. minutu uspeo da izjednači na 1:1 sa bele tačke, posle igranja rukom beka Grošničana Marinkovića u kaznenom prostoru.

Duel Marka Mijailovića i Živka Petrovića na derbiju u Ilićevu

Do odlaska na odmor Komatina kod gostiju i Jotović za Srbiju nisu uspeli da realizuju izgledne prilike za pogodak.

U drugom poluvremenu gledaoci su videli još četiri gola. Šansu za preokret rezultata propustio je Stojanov u 55. minutu, kada je sa ivice peterca loptu poslao pored gola. Za drugo vođstvo Grošničana pobrinuo se krilni napadač Stevan Stević, koji je u 60. minutu, posle snažnog udarca Komatine iz prekida i kratko odbijene lopte od domaćeg golmana Petrovića, iz blizine zatresao mrežu za 2:1. Isti igrač je pet minuta kasnije na ubacivanje beka Đokića sa leve strane i drugu put savladao golmana Srbije i povećao prednost Vodojaže na 3:1.

U 78. minutu rezervista Miljan Kuč je smanjio prednost Grošničana na 3:2, a tačku na današnji derbi u Ilićevu svojim trećim pogotkom stavio je Stević u 84. minutu i „overio“ zasluženu pobedu Vodojaže od 4:2.

Inače pehar za osvojeno prvo mesto fudbaleri Vodojaže dobili su na prethodnoj utakmici, na oproštaju od svojih navijača na domaćem terenu. Kapitenu Urošu Vukoviću trofej Fudbalskog saveza grada Kragujevca uručio je Dalibor Jekić, potpredsednik ovog saveza.

SRBIJA – VODOJAŽA 2:4 (1:1)

Igralište: U naselju Ilićevo.
Gledalaca: 250.
Sudija: Uroš Vidović.
Pomoćnici: Ivan Petrović, Đorđe Milosavljević (svi iz Kragujevca).
Strelci: Stojanov u 24. iz jedanaesterca i Miljan Kuč u 78. za Srbiju, a Komatina u 15 i Stević u 60, 65. i 84. minutu za Vodojažu.
Žuti kartoni: Furtula, Jokić, Stamatović, Stojanov (Srbija), Sretenović, Komatina, Marinković  (Vodojaža).

SRBIJA: Petrović, Bajović, Miletić, Furtula, Vladimirović, Jokić, Stamatović, Todorović, Stojanov, Mijailović (od 64. M. Kuč), Jotović.

VODOJAŽA: Vranić, Dajić, Đokić (od 75.Mirković), Ivković, M.Petrović, Stević, Sretenović, Ž. Petrović, Vasiljević, Komatina, Marinković.

U ostalim susretima poslednjeg, 30. kola Prve gradske lige, danas su postignuti sledeći rezultati: Partizan (C) – Sloga (D) 2:2, Jedinstvo – Sloboda (G) 2:1 (prekid u 52. minutu nakon što su gosti ostali sa sedam igrača), Kolonija – Budućnost 4:3, Jadran – Šumadinac KG 2:1, Mladost – Ćava 1:3, Borac (D) – Šumadija 1934 2:2, Kutlovo – Vinogradi 4:1.

Prvo mesto ubedljivo je osvojila Vodojaža sa 83 boda, čak 29 više od drugoplasirane Srbije, tako da se posle dve sezone „pauze“ vratila u Zonu „Morava“.

Partizan 2 : 2 Sloga D
Jedinstvo 3 : 0 Sloboda
Kolonija 4 : 3 Budućnost
Jadran 2 : 1 Šumadinac
Mladost 1 : 3 Ćava
Borac 2 : 2 Šumadija 1934
Srbija 2 : 4 Vodojaža
Kutlovo 4 : 1 Vinogradi DB