Golubovi pobedili i remizirali protiv Krila Sovjetov

Pripreme subotičkog superligaša teku punom parom, u subotu su dvomeč odigrali igrači Spartaka sa ruskim timom Krila Sovjetov koji se nalazi na pripremama u Staroj Pazovi. U matineu su snage odmerili "B" timovi, dopunjeni igračima koji pokušavaju da se izbore za ugovore, pa su tako za Golubove nastupila i potencijalna pojačanja iz Japana koja ovih dana privlače pažnju. Naš tim je bio bolji od Rusa 2:1, strelci su bili Nikolić u 35. minutu na asistenciju Krmara, odnosno Abaz u 40. nakon proigravanja Nikolića. Naš internacionalac Mijailović je u 75. ublažio poraz ruskog tima.

U večernjim časovima viđen je znatno tvrđi meč u kom su golovi padali samo u prvom poluvremenu. Do vođstva su došli Rusi, Jatčenko je bio siguran izvođač najstrože kazne nakon prekršaja Ćalasana. Golubovi su stvarali prilike, pretili su Pantić i Ivanović, ali je izjednačenje doneo Mudrinski u 41. minutu, takodje sa penaltika. U nastavku je viđena bolja igra Subotičana, prilike su propustili Nikolić i Mudrinski, a najbolju Ivanović. Šutirao je na prazan gol rivala, a loptu je sa gol linije izbacio protivnički igrač. Najbolju priliku za Ruse imao je Klonkin, ali je njegov udarac zaustavila prečka. Ceo meč je za Krila odigrao je i Milan Rodić.
Subotičani danas kreću put Zlatibora, gde će odigrati pripremne mečeve sa Mačvom 1.7, dan kasnije sa Krupom, FK Dečićem 4. jula, 6.7. Juventusom iz Bukurešta i 8.7. Zemunom. Povratak u Suboticu se očekuje 9. jula gde če generalnu probu pred start Superlige imati protiv Szeged Szeol-a 15. jula.

Sa Golubovima ne putuje bivši reprezentativac Crne Gore, Milan Purović koji je napustio redove subotičkog superligaša. Iskusni napadač je u proteklih 6 meseci nastupao za Spartak Ždrepčevu krv, ali se juče sporazumno rastao sa plavim Golubovima.
- U toku su pregovori sa nekoliko klubova u Srbiji i inostranstvu, brzo ću precizirati gde ću da nastavim karijeru. Iz Spartaka nosim lepe uspomene, zahvaljujujem se rukovodstvu kluba, na čelu sa predsednikom Draganom Simovićem, na korektnoj saradnji.

Čukarički 0 : 1 Rad
Metalac 3 : 0 Novi Pazar
Spartak ŽK 2 : 1 OFK Bačka
Radnik 2 : 2 Borac