Radnički bolji od Nikšićana

Današnja kontrolna utakmica, koja je ekipi Radničkog iz Niša trebala da posluži kao generalna proba pred početak narednog prvenstva, završena je pobedom domaćina rezultatom 3:0(1:0). Rival u ovoj utakmici Nišlijama je bila nikšićka Sutjeska, a susret je odigran pred oko 400 gledalaca.

Već 12. minutu, Radnički je došao u vođstvo sa 1:0. Jednu povratnu loptu, golman Giljen je odbio do Radišića, koji se nalazio na rubu šesnaesterca, ovaj nespretno intervenisao pa je lopta došla do Arsića. U momentu kad je niški fudbaler krenuo ka golu Sutjeske, Radišić je u nameri da spreči pogodak uklizao na loptu, ali je pritom faulirao Arsića, a za sudiju Živkovića nije bilo dileme-pokazao je na “belu tačku”. Siguran realizator je bio Arsić koji je poslao Giljena u jednu, a loptu na drugu stranu.

Do kraja poluvrmena domaći fudbaleri nisu stvorili izglednije šanse, ali je zato, igrač gostiju, Denković, propustio kolosalnu šansu za izjednačenje u 28. minutu. Nakon dobrog prodora, u situaciji “jedan-na-jedan” sa golmanom Nišlija Braćom, kada je domaći golman već bio savladan, nije bio precizan i lopta je završila pored leve stative u gol-aut.

Mogao jer i Bakrač u 39. minutu da poravna rezultat kada je bio najviši u skoku i sa 5-6 metara šutirao glavom, pored statične odbrane domaćina, ali je lopta završila tik iznad prečke. To je inače bilo sve što smo videli od ovog renomiranog crnogorskog ligaša do tada, ali i do kraja utakmice.

U drugom poluvremenu, na mestu najisturenijeg napadača zaigrao je Mrkić, a Stojanović se pomerio ka desnom boku, dok je na mestu centralnog beka zaigrao Miloš Petrović. Rezultat toga je da je odbrana delovala sigurnije, dok je napad, osvežen brzonogim Mrkićem, stvarao više problema odbrambenim igračima ekipe iz Nikšića.

Radnički je povisio svoje vođstvo na 2:0 u 72. minutu i opet iz jedanaesterca. I opet je penal skrivio Radišić. Nakon jedne lepe akcije, po levoj strani, na petercu se našao Mrkić, fintom se oslobio Radišića, koji je u nameri da izbaci loptu ispred niškog napadača promašio loptu, ali nije stajnu nogu Mrkića i sudija Živković je ponovo dosudio najstrožu kaznu. Mrkić je bio siguran sa “kreča” pa je Giljen po drugi put morao da vadi loptu iz svoje mreže.

Samo četiri minuta kasnije, Mrkić je povisio na 3:0, i ujedno postavio konačan rezultat utakmice. Marko Tomić je uputio loptu u prazan prostor, Mrkić je bio prebrz za gostujuću odbranu, pa se niški napadač našao sam ispred golmana Radovića, koji je u međuvremenu zamenio Giljena, i postigo svoj drugi gol na utakmici i konačnih 3:0 za Radnički.

RADNIČKI NIŠ : SUTJESKA NIKŠIĆ 3:0 (1:0)

Stadion “Čair” Niš

Gledalaca oko 400

Sudije: Aleksandar ŽIVKOVIĆ, Dejan DIMITRIJEVIĆ i Miloš MITIĆ.

Strelci – 1:0 u 12. Arsić (iz KU), - 2:0 u 72. Mrkić (iz KU), - 3:0 u 76. Mrkić.

RADNIČKI: Brać, Aksentijević, Ljubisavljević (od 46. Petrović), Simunović (od 84. Stevanović), Stanković, Noma, Tomić, Arsić (od 82. Aleksa Jovanović), Golubović (od 46. Mrkić), Stojanović (od 76. Živković), Aleksandar Jovanović.

SUTJESKA: Giljen, Vujović, Stijepović, Bakrač, Radišić, Bubanja, Vuković, Lončar, Janković, Denković, Marković.

U drugpom poluvremenu su igrali još i :Radović, Babić, Mićunović, Popović, Nedić, Poček, Zarubica, Vučić Marko, Marušić i Božović