Prazne puške na Čairu

Poslednju kontrolnu utakmicu, Radnički iz Niša, pred put na megdan viceprvaku Srbije, odigrao je danas, a niškom superligašu je sparingovao Dinamo iz Vranja. Utakmica je završena bez golova, najnepopularnijim rezultatom 0:0, a na osnovu viđenog na terenu, austrijski stručnjak na kormilu Nišlija neće baš bezbrižno na put u prestonicu.

Ekipa harizmatičnog trenera iz Vranja, Dragana Antića – Recka, ni malo nije igrala podređenu ulogu u današnjoj utakmici, pogotovu u prvom poluvremenu, kada su imali nekoliko dobrih šansi za postizanje gola. U 34. minutu su i to učinili, ali im je gol poništen zbog ofsajda. Ipak, opšti utisak prisutnih na stadionu, da pomoćnik ispred zapadne tribine nije bio u pravu i da se Suraka nije nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

Već u 7. minutu Vranjanci su mogli da postignu gol. Babović se iskrao odbrani Radničkog i kad se našao “oči u oči” sa golmanom Živkovićem, nije bio precizan pa je lopta pored desne stative niškog čuvara mreže završila u gol-autu.

U 27. minutu, lep napad su organizovali igrači Dinama. Po desnoj strani je prošao Đokić, i uputio centaršut ka Hristiću koji se nalazio na šesnaest metara od gola Radničkog. Kada su svi na stadionu očekivali šut, Hristić je preskočio loptu koja je došla do Babovića, a ovaj sam na ivici kaznenog prostora primio loptu i uputio oštar šut ka golu, ali se Živković nije dao iznenaditi.

Prva izglednija šansa za Nišlije je viđena tek u 30. minutu. Arsić se prošetao kroz odbranu Dinama, uputio oštar šut u donji levi ugao golmana Vesića koji je krajnjim naporom, nogom izbacio loptu u korner.

U 34. minutu, ponovo Đokić pravi dobar prodor po desnoj strani koji je završio centrašutom na peterac Radničkog. Živanović i Suraka su umakli odnrani Radničkog, utrčavši zajedno na upućeni centaršut. Živanovića je lopta pogodila u leđa i odbila se do Surake, koji je bio na korak iza njega, i koji je petom poslao loptu u mrežu. Međutim na reklamiranje pomoćnog sudije gol je poništen uprkos negodovanju gostojućih fudbalera.

U 40. minutu, ova prijateljska utakmica je umalo dobila sasvim suprotnu konotaciju. Najpre su se u kaznenom prostoru domaćih pokoškali Aksentijević i Živanović i dok je glavni sudija Vukadinović smirivao situaciju u šesnaestercu Nišlija, na samom centru je umalo došlo do opšte tuče. Čini se da je inicijator svega bilo ponašanje gostujućeg igrača Okomajin Onimisija, ali je sreća da su treneri Dmitrović,a pre svega Antić uticali na igrače da se situacija smiri.

Drugo poluvreme je donelo sasvim novi tim Radničkog, gde je svih jedanaest igrača promenjeno, a i videli smo novu formaciju Nišlija, sa dva napadača. Superligaš sa Čaira je imao u drugom delu, za nijansu, više od igre, a veći posed lopte im je omogućio i stvaranje nekoliko lepih šansi, koje su se lako mogle pretvoriti u golove, ali do toga nije došlo.

Šanse su imali Slaviša Stojanović u 48. minutu, Petrović u 61. nakon dobrog kombinovanja Dušana Živkovića i Milutina Ivanovića. Ponovo je Slaviša Stojanović, nakon solo akcije koji minut kasnije, naterao golmana Vesića da krajnjim naporom izbaci loptu u korner. Imali su šanse i Lazar Ranđelović, Stanojević, a u poslednjim trenucima susreta i visoki Petrov je mogao da reši utakmicu.

Za Radnički prvenstvo počinje u nedelju kada se u Beogradu sastaje sa Crvenom Zvezdom, a početak je zakazan za 19 sati uz TV prijenos na Arena TV 1.

RADNIČKI NIŠ – DINAMO VRANJE 0:0

Stadion “Čair” Niš

Glealaca oko 300

Sudije: Aleksandar VUKADINOVIĆ, Oliver NIKOLIĆ, Uroš STOJKOVIĆ (svi iz Niša)

RADNIČKI NIŠ : Mladen Živković, Aksentijević, Petrović, Simunović, Stanković, Noma, Tomić, Golubović, Arsić, Aleksandar Jovanović, Mrkić.

II poluvreme: Brać, Gazivoda, Stevanović, Ljubisavljević, Mijailović, Stanojević, Dušan Živković, Ivanović, Ranđelović, Slaviša Stojanović, Petrov.

DINAMO : Vesić, Gašić, Karapandžić, Okomajin, Hristić, Suraka, Stojković, Đokić, Gorčić, Babović 8od 35. min Živanović).

U drugom poluvremenu  su igrali još i: Cekić, Jović, Todorović, Petrović, Nedeljković, Šćepanović.