Pripremna utakmica: Inđija - ČSK Pivara 0:1

Na inđijskom Gradskom stadionu odigrana je poslednja trening utakmica pred start novog prvoligaškog takmičenja.

Rivali su bili stari sportski prijatelji Inđija i ČSK Pivara. Utakmica je odigrana posle sparnog dana po pravom pljusku koji je doneo veliko osveženje. To igračima dva tima nije baš prijalo i oko 150 gledalaca nije imalo priliku da vidi dobru fudbalsku predstavu.

U domaćem timu je bio velik broj igrača koji je donedavno branio boje upravo kluba iz Čelareva, ali i iz obližnje Bačke. To međusobno "poznavanje" nije umanjilo borbenost aktera meča, ali je sve i ostalo na tome. Malo je bilo pokušaja u prvom delu meča, a najzanimljiviji detalj se desio u 22. minutu kada je sudija Đorđe Maksimović pokazao na belu tačku. Tada je na samoj ivici kaznenog prostora Kovačević oborio igrača ČSK-a i tu dileme nije bilo. Izvođač najstrože kazne je bio Bajić, ali je loše šutirao, a njegov šut dobro brani golman Knežević.

Da nije bilo dva pokušaja domaćina sa distance beležnica bi ostala prazna. Prvo se oprobao Krstanoović šutiravši u Tankosića, a potom je Mojsilović oprobao šut i njegova lopta je otišla preko gola gostujućeg golmana.

Domaćin je najbliži golu bio preko Rogača u 67. minutu. Ovaj igrač je bio najviši u skoku, šutirao je posle izvedenog prekida, a Tankosić je pokazao da i u petoj deceniji života zna kako se brani.

0:1 je bilo u 71.minutu. Jednu dubinsku loptu, koja je ličila na otpadak, golman Knežević pušta da izađe van okvira terena, ali tako nije mislio i Bajić. Požrtvanost ovog igrača i poklon golmana se pretvorilo u gol, posle asistencije ka Joviću. Njemu nije bilo teško da zatrese praktično praznu mrežu domaćina.

U nastavku svi su željno očekivali kraj meča jer praktično nije imalo šta da se vidi. Pojedinačni pokušaji da se poveže domaći orkestar su bili slabo uspešni. Mladi David Bajić je pokušavao da poveže te linije, ali pravog i zainteresovanog igrača nije bilo sa njegove strane.

ČSK Pivara je pobedila, ali ni oni ne mogu da budu zadovoljni viđenim na terenu. Malo vremena puno problema.

Sudija: Đorđe Maksimović iz Inđije, Ljubica Čubrilo iz Inđije i Dragutin Menićanin iz Vrdnika.

Inđija: Knežević (K), Saša Nikodijević, Kovačević, Marković, Ungar, Počuča, Vraštanović, Mojsilović, Krstanović, Slađan Nikodijević, Rogač. Igrali su još: Srbijanac, Bajić, Đokić, Jerevenčić, Stoiljković, Banjac, Žerađanin, Bjeličić, Bulat, Ilić.

ČSK Pivara: Tankosić (K), Nemanja Anđelković, Ibrahim, Rakić, Jović, Bajić, Jević, Potkozarac, Drašković, Ilić, Nikola Anđelković. Igrali su još: Lukić, Vilotijević, Kelvun, Todorović, Petrović, Vujošević, Stepančev.