Bez iznenađenja u Nišu

Pred nešto više od 1200 gledalaca, niški Radnički je zasluženo savladao ekipu Rada rezultatom 2:0. Pogotke za domaćina su postigli Lazar Arsić i Slaviša Stojanović. Imali su gosti nekoliko šansi, ali, pre svega zahvaljujući odličnom golmanu Živkoviću, nijedna lopta nije završila u mreži Nišlija.

Prvo poluvreme je obeležila poprilično nepovezana igra domaćina, a na prvu ozbiljniju šansu domaći navijači su čekali sve do 17. minuta. Nakon lepe akcije po levoj strani u kojoj su učestvovali Jovanović i Golubović, lopta je došla do Stojanovića koji se u odsudnom momentu okliznuo, pa je šansa propala. U nastavku iste akcije, Aksentijević je pronašao u šesnaestercu Pavkova koji je šutirao preko gola.

Uzvratili su gosti i najpre je Vico u 21. minutu oštro šutirao u donji desni ugao gola Živkovića koji je kranjim naporom izbacio loptu u korner, a u 37. je svoj šut oprobao i Bojinović. Uputio je odličan šut po zemlji, ali je Živković bio ponovo na visini zadatka i sprečio pogodak.

U 40. minutu, na ivici kaznenog prostora gostiju, fauliran je Milan Pavkov, pa je sudija Bojan Nikolić dosudio slobodan udarac za domaće. Loptu je na dvadesetak metara od gola namestio Arsić i, onako kako to on po pravilu čini, prebacio živi zid sačinjen od igrača Rada, i smestio loptu iza leđa golmana Zogovića. Eksplozija oduševljenja na Čairu zbog pravog “evro-gola” niškog napadača.

Drugo poluvreme je donelo otvoreniju igru “građevinara” ali i više prostora za niške napadače. Kako je vreme odmicalo Radnički pojačavao tempo, a igra je bila sve tečnija, pa smo imali prilike da vidimo pregršt lepih kombinacija i poteza niških fudbalera.

Jedna od takvih akcija je i ona viđena u 63. minutu. Najpre se Arsić dobro snašao, kada je u padu prosledio loptu do Golubovića. Mladi napadač Nišlija se veštim driblingom oslobodio svog čuvara i šutirao u sprotni ugao golmana Zogovića. Kada su svi na stadionu videli loptu umreži, kroz vazduh je zaplivao nekadašnji igrač radničkog Ljubinković i glavom, sa same gol linije, izbacio loptu u korner.

Aplauze je izmamio i Pavkov u 71. minutu kada je “makazicama” pokušao da postigne gol, ali je za malo bio neprecizan, a lopta je završila u spoljni deo mreže.

U 77. minutu 2:0 za Radnički. Strelac je bio Slaviša Stojanović, a i ovaj pogodak se može svrstati u kategoriju “evro-golova”. Na centaršut Subića, Stojanović je petom prosledio loptu u gol, a Zogović je bio nemoćan da bilo šta učini ne bi li spasao svoju mrežu.

Ponovo je niška publika nagradila aplauzom akciju u 81. minutu kada su Pavkov i Travančić efektno kombinovali, ali napad nije rezultirao pogotkom. No zamalo je to pošlo za rukom Lutovcu u zaustavnom vremenu kada je plasirao loptu pod samu prečku Živkovića, ali je niški golman večeras bio nesavladiv.

Sledeću utakmicu Radnički igra narednog vikenda i gostuje ekipi Čukaričkog.

RADNIČKI NIŠ – RAD 2:0 (1:0)