OLS: Moravac Orion - Inđija 2:1

Pomoćni teren Fudbalskog kluba Moravac Orion je bio poprište uvodne utakmice u Omladinskoj ligi Srbije. Na samom početku osvrt na prosto izvanredne uslove koje ovaj klub ima za rad i takmičenje. Napomena da ovo prigradsko mesto Grada Leskovac ima oko 3.000 stanovnika, a uslove koje nemaju mnogi klubovi ni takozvane elitne lige u Srbiji. Pa ono "što južnije to tužnije" za ovo mesto ne važi. Pre bi rekli poznavajući ovdašnje prilike u Pokrajini ta krilatica se može baš ovde postaviti.

Ipak ono najvažnije omladinski sastavi dva kluba su se predstavili malobrojnim gledaocima kao dva dobra sastava sa svim vrlinama i manama za ovaj fudbalski uzrast.

Domaćin meč otvara  šutem u 16.minutu kada je možda i najbolji igrač domaćina, Milošević odapeo svoj šut, ali je i Vojvodić pokazao da ima mačiji refleks. Težak let lopte je krajnjim naporom poslao u korner. Da i gost ima raspoložene igrače smo videli u 18.minutu. Tada jeposle kornera za gosta, Đurić šutirao iz izgledne pozicije glavom u golmana Jovanovića. Dva minuta kasnije i kolosalna šansa za Nemanju Mrđu. Panjak je odlično uputio centaršut sa desne strane terena, lopta je padala na nogu Mrđe, ali se on na petercu nije najbolje snašao i lopta mu se izmigoljila ispod noge. Inđinčani su nastavili sa napadima, a Panjak je bio nerešiva enigma za svog čuvara. Prava panika je usledila kada su duge lopte ka ovom igraču slali Banjac, Dubajić i Mrđa, ali nije bilo one prave završnice od ovog vižljastog napadača Inđije. Nov pokušaj gost ima u 31.minutu. Sada se Banjac odlučio da odapne strelu sa nekih 30.metara od gola domaćina, a njegov šut je završio tik kraj desne stative gola domaćina.

Nagrada za ofanzivu gostu stiže u 35'. Banjac je bio začetnik tika-take, lopta na kraju stiže do Bobara koji u trku plasira loptu kraj Jovanovića u mrežu, 0:1.

U nastavku taj pritisak gosta se nastavio, ali nisu gosti uspeli da još jednom kazne domaćina za sopstveni "strah".

I kako to biva, kada promašuješ stiže kazna. Nekao su gosti bili opušteniu u 41.minutu. Miloševiću je ostavljeno dovoljno prostora da centrira sa desne strane napada domaćina, loptra pada nečuvanom Cekiću i ovaj neometen lagano sa ivice peterca trese mrežu Vojvodića, 1:1. Gol za domaćina u pravom trenutku jer se ubrzo otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu Moravac Orion čini puni rezultatski preokret. U 59' Cekić je bio opet strelac. Ovog puta je sam Cekić završio sav posao posle solo prodora. Kao kroz kegle je prodirao ovaj igrač da bi potom šutirao u malu mrežicu gola gosta za 2:1.

Nastavak nije doneo neke velike promene. Par poluprilika i nekoliko u najmanju čudnih odluka sudija koje su uglavnom išle na štetu gosta. Tu se posebno isticao tandem pomoćnika, ali to ne umanjuje zaslužen trijumf domaćina.

Inđija je tako se stiče utisak ipak sama sebe pobedila i propustila priliku za prvu pobedu, bez obzira kako to sada "čudno" zvučalo.

Mrštane. Pomoćni teren FK Moravac Orion. Gledalaca oko 50. Sudija: Milan Mitić, pomoćnici: Vladimir Đuričić i Milan Glušac svi iz Leskovca. Delegat: Goran Nedeljković iz Leskovca. Strelci: Cekić 41' i 59' - Moravac i Bobar 35' - Inđija. Žuti kartoni: Mladenović 64' - Moravac, Stanojević 90', Đurić 55', Dubajić 72', Panjak 18' - Inđija.

Moravac Orion - Inđija 2:1 (1:1)

Moravac Orion: Jovanović, Đenić, Milutinović, Trajković, Marko Mladenović, Nikola Mladenović, Miljković, Milošević (K), Lazar Marković, Cekić.

Igrali su još: Petković, Đorđević, Filip Marković, Ivanović.

Trener: Nikola Đokić

Inđija: Vojvodić, Kostić, Vučković, Stanojević, Đurić, Dubajić, Radanović, Nemanja Mrđa, Banjac (K), Panjak, Bobar.

Igrali su još: Ilić, Petar Mrđa, Živković, Puzić.

Trener: Miroslav Blanuša.

OFK Beograd 3 : 0 Spartak