Mile Vujasin za nova tri boda

Kiša je otvorila „Sremski derbi“ Jak pljusak je pretio da se utakmica može prekinuti, ali je na radost gledalaca ona polako utihnula, pa se i sunce pojavilo nad travnatim terenom Gradskog stadiona u Inđiji.

Sama utakmica je praktično tvorena u 12.minutu kada je Ahčin oprobao svoj šut sa nekih 25 metara od gola gosta. Tri minuta kasnije i promena na semaforu. Mojsilović je vukao loptu po levoj strani napada domaćina, ugledao je Vujasina na suprotnom delu terena, uposlio ga, a ovaj šutira u ugao gola Jadranina, koji u paradi samo dodirnuo loptu koja je ipak završila u njegovoj mreži, 1: 0.

Nova prilika za domaćina u 22.minutu. Lopta stiže posle prekida do Vraštanovića, a ovaj iz kaznenog prostora šutira kraj gola kroz šumu nogu. Dominacija domaćina je nastavljena i u 27.minutu u prilici je Nikodijević. Sjajan asistent je tada bio Krstanović, ali šut glavom Nikodijevića završava kraj gola gosta. Potom dva pokušaja domaćina posle šuteva Vujasina u 32 i Ahčina u 39.minutu. Oba su završila kraj gola gosta. Gost se budi tek u 42.minutu. Divac je izveo slobodan udarac, a Knežević ispod prečke loptu šalje u korner. Posle kornera šut glavom Jaćimovića kraj gola Kneževića.

U drugom poluvremenu silan pritisak gosta ka domaćem golu. Međutim slaba vajda od njega jer su se ti napadi uglavnom završavali tako da nije bilo onih stoprocentnih prilika. Ipak u 59' Dimitrijević šutira glavom kraj gola Kneževića posle izvedenog slobodnog udarca. Novu priliku su imali gosti u 65'. Tada je šut Jaćimovića tišao kraj gola domaćina, a sve opet posle prekida. U 86.minutu posle gužve u kaznenom prostoru Inđije gosti traže prekršaj nad Jagodićem, ali je sudija samo odmahnuo. Praktično u nastavku te akcije Inđija ima kontru, ali se Srbijanac spetljao. U nastavku te akcije Kovačević je oštro startovao na gostujućeg igrača i zaradio je drugi žuti karton i morao je ranije na kupanje.

Do kraja još jači pritisak Budućnosti, a Knežević je isplivao u junaka pobede domaćina kada je bukvalno sa svoje linije sačuvao svoju mrežu.

Inđija. Gradski stadion. Gledalaca oko 400. Sudija: Nikola Radaković iz Novog sada, pomoćnici: Čedomir Andrejić iz Kruševca i Stefan Vojnić iz Boljevca. Četvrti sudija: Aleksandar Živković iz Niša. Delegat: Dragoslav Đerman iz Bačke palanke. Strelac: Vujasin 15' – Inđija. Žuti kartoni: Vujasin 76' i Mojsilović 67' – Inđija, Đurđević 78', Jeličić 90' – Budućnost. Crveni karton: Kovačević 87' – Inđija.

Inđija - Budućnost 1: 0 (1: 0)

Inđija: Knežević, Marković, Kovačević, Počuča, Mlađović, Ahčin, Vujasin (K), Mojsilović (Srbijnac 83'), Vraštanović (Stoiljković 62'), Krstanović (Bjeličić), Nikodijević.

Trener: Spasoje Jelačić

Budućnost: Jadranin, Tanović (Dimitrijević 45'), Lučić (K), Jaćimović, Nedeljković, Đorđević, Divac (Nikolić 79'), Janjanin, Dobrijević, Jeličić (Jagodić 70'), Bastajić.

Sinđelić 0 : 0 TSC
Novi Pazar 2 : 1 Jagodina
Radnički 1923 1 : 0 ČSK Pivara
Teleoptik 1 : 2 Metalac