OLS: Sjajna predstava u Inđiji!

Sjajnu fudbalsku predstavu su priredili inđijskoj publici omladinci Inđije i Crvene zvezde. U meču 6. kola Omladinske lige Srbije gost je u Srem stigao u položaju apsolutnog favorita. Tu ulogu su na kraju i opravdali, ali uz puno muke i rada na terenu. Zeleno beli momci su pružili svoju najbolju partiju u ovom prvenstvu i pokazali da mogu mnogo bolje od sadašnjeg statusa na tabeli.

U prvih 20. minuta igre su bili sporadični pokušaju dva rivala da se ugroze gostujući golmani. Tek u tom dvadesetom Luka Ilić posle sjajnog centaršuta Terzića, glavom gađa, ali neprecizno preko gola Vojvodića.   To kao da je probudilo i domaći tim u ozbiljnijim pokušajima i već u narednom minutu je bilo, 1:0.

Bajić je primio loptu na nekih 25 metara od gola gosta, odapeo je strelu koja se zarila u suprotni ugao gola gosta. Parada ne baš sigurnog Simonovića je samo ulepšala ovaj evro gol.

U nastavku Inđija igra sve hrabrije, pa su svoje sjajne prilike za gol imali Banjac u 30' i 42' te opet Bajić sa svojim projektilom u 31'. Ni gost nije izostajao sa prilikama pa su najozbiljniji bili Luka Ilić iz slobodnjaka u 34' i Nikolić u 41'. I kada se očekivao poslednji zvižduk sudije Maksimovića, usledilo je poravnanje rezultata. Petljala je odbrana domaćina u tom poslednjem minutu. Lopta stiže do Joveljića koji glavom postiže gol posle asistencije Terzića. 1:1.

Prvu priliku u nastavku ima Inđija. Igrao se 49'. Panjak je na sebi svojstven način prodirao kroz odbranu gosta, loptu dodaje ka Nemanji Mrđi, ovaj šutira u sam ugao gola gosta, ali je golman skreće u korner.

1: 2 je bilo u 54'. Sjajan je bio tada Joveljić koji je najavio svoj golgeterski dan još krajem prvog poluvremena. Kroz šumu domaćih igrača je prošao lako kao najpoznatiji smučar, a onda nije bilo teško savladati Vojvodića.

Crveno beli su tada postali dominantni na terenu. Ređali su dobre akcije, a vredna pažnje je bila u 62'. Tada je Luka Ilić sjajno šutirao sa nekih 25 metara od gola domaćina, ali je Vojvodić bio sjajno postavljen.

1: 3 je bilo u 63'. Ko drugi do Joveljić koji beleži tada hek trik. Iz srca kaznenog prostora, on neometan šutira i tu nije bilo dileme, mreža domaćina se ponovo zatresla.

Da sve bude u Joveljić danu se potvrdilo u 64'. Prekršaj u kaznenom prostoru domaćina nad Ivanom Ilićem i sudija je odmah pokazao na belu tačku. Joveljić je bio siguran sa te pozicije za sada 1: 4.

Dva minuta kasnije i nov penal. Ovog puta za domaćina. Neshvatljivo je nervozan bio na utakmici Eraković koji ruši gorostasnog Nemanju Mrđu. Maksimović odmah reaguje i to je jedanaesterac za Inđiju. Banjac uzima loptu i pokazuje da ima fudbalske gene svoga oca. Sigurno vara golmana za 2: 4.

Isti igrač je pokazao da češće mora da šutira ka protivničkom golu. On je posle dobre solo akcije šutirao ka golu Simonovića, ali je šut Banjca nekako uspeo da ukroti. Ivan Ilić se propisno obrukao u 78'. Dobio je loptu kao na tacni na nekih deset metara od gola domaćina. Potpuno sam, a mreža nezaštićena, njegov šut na sopstven očaj odlazi kraj gola. Isti igrač pet minuta kasnije sjajno šutira, ali ovog puta nije imao sreće. Prečka je bila saveznik domaćeg golmana.

Inđija stiže do trećeg gola u 86'. Panjak je opet bio na sceni. Prodor ovog igrača po desnoj strani napada, sjajno je uputio loptu na suprotnu stativu, a Živković u padu istu šalje u mrežu, 3:4.

Do kraja zeleno beli stiskaju gosta koji je bio u maloj panici. Ipak do kraja nije bilo one stoprocentne prilike za gol.

Za kraj treba istaći nesvakidašnju partiju Dejana Joveljića, ne zbog četiri postignuta gola, već zbog osećaja gde će i kuda će lopta. To se ne može naučiti, sa tim se rađaju golgeteri. No da ne kvarimo dete.

Inđija. Gradski stadion. Gledalaca oko 300. Sudija: Đorđe Maksimović iz Inđije, pomoćnici: Svetlana Bilić i Nemanja Batalo iz Rume, delegat: Miodrag Miljković iz Beograda. Strelci: Bajić 21', Banjac (penal) 67' i Živković 86' - Inđija, Joveljić 45', 54', 63' i 64'(penal) - Crvena Zvezda. Žuti kartoni: Kostić 4', Bajić 79' i Krstić 61' - Inđija, Eraković 69' - Crvena Zvezda.

Inđija - Crvena Zvezda 3: 4 (1:1)

Inđija: Vojvodić, Kostić, Petar Mrđa, Panjak, Dubajić (Živković 65'), Bajić, Leđanac, Krstić, Banjac (K), Bobar (Puzić), Nemanja Mrđa (Adamović). Trener: Miroslav Blanuša.

Crvena Zvezda: Simonović, Janković, Terzić, Ivan Ilić (Kostić), Eraković, Jokić, Bosić (Tomić 87'), Nikolić (Stanojev), Joveljić (K), Luka Ilić, Santrač.

Spartak 0 : 0 Rad
Internacional 2 : 0 Radnički 1923
Voždovac 1 : 1 Brodarac
Inđija 3 : 4 Crvena zvezda
OFK Beograd 5 : 0 Radnički (P)