01.10.2017 Administrator

Snažna odbrana slomila Makedonke u Skoplju

Ženska reprezentacija Srbije ostvarila je i drugu pobedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u Francuskoj. Srpkinje su bile bolje od borbenih Makedonki 33:27 (14:15) u utakmici u kojoj je otpor domaće selekcije trajao čitavih 50 minuta. Serija odbrana Katarine Tomašević u drugom poluvremenu napravila je razliku na terenu, a to su sve sa druge strane umele da kazne kapiten Krpež Šlezak (9) i Sanja Radosavljević (7) za novi trijumf koji je Srbiju približio velikom takmičenju.

MAKEDONIJA - SRBIJA 27:33 (15:14)
Skoplje
SRC Kale
Gledalaca - 800
MAKEDONIJA: Gakidova 5, Đorđievska D 3, Borizovska 1, Petkovska šest odbrana, Despodovska, Loevska, Đorđeevska E 4. Serafimovska dve odbrane, Nikolić 1, Keramičeva 6, Trpkovska, Jovanovska, Ristovska 5(1), Livrinić 1, Sazdvoska 1, Antić jedna odbrana
SRBIJA: Radosavljević 7, Krpež Šlezak 9(1), Milojević, Kuridža, Lekić 4, Lavko 5, Janjušević, Radojević T, Radojević D , Obradović 4, Tomašević devet odbrana,  Nikolić, Stoiljković 2(1), Tatalović četiri odbrane, Petrović 2, Dmitrović
SEMAFOR: 3:4 (6.) 6:5 (11.) 8:10 (16.) 12:11 (23.) 17:15 (34.) 19:22 (42.) 21:24 (46.) 24:28 (52.) 25:31 (57.)

Napadi oba tima bili su bolji deo ekipa u prvih 15 minuta meča. Sa jedne strane Lekić i Lavko, a sa druge Elena Đorgieska i pivotmen Gadikova zadavali su puno problema odbranama. Srbija je preko Sanje Radosavljević iz kontre došla do vođstva 4:3 u šestom minutu, a jedini momenat u kome je jedna selekcija bila na +2 desio se u 16. minutu, kada je nešto bolja odbrana i par odbrana Dragice Tatalović dovela Srbiju na 10:8.

Promenio je selektor Obradović bekovsku postavu Stoiljković - Lekić - Lavko, uveo Obradović - Radojević - Dmitrović, ali su motivisane domaće rukometašice uspele da održe nivo odbrane uz dobru Petkovsku na golu i Gadikovu koja je pravila mnogo problema srpskoj odbrani. Okrenule su Makedonke na 12:11 u 23. minutu posle tajm-auta i uspele da na odmor odu sa prednošću - 15:14.

Povele su Makedonke 17:15 u 34. minutu, ali je serija odbrana Katarine Tomašević učinila da Srbija uz par lakih golova natera selektora domaćina Sime Simovski da zatraži tajm-aut posle serije 7:2 za 19:22 (42.).

Na +3 Srpkinje su bile i na početku 51. minuta, kada je Katarina Krpež Šlezak ukrala loptu, istrčala kontru i pogodila za 24:27. Nova odbrana Katarine Tomašević i gol Sanje Radosavljević za 24:28 naterali su makedonsku klupu da zatraži minut odmora u 53. minutu. Nastavile su izabranice selektora Obradovića u istom ritmu, a krila Krpež Šlezak i Radosavljević izrešetala su mrežu Petkovske za 31:25 u 57. minutu...

Ljubomir Obradović, selektor reprezentacije Srbije:

• Očekivao sam tešku utakmicu zato što je to Makedonkama bila velika šansa. Našoj ekipi fali težih provera. U prvom poluvremenu nismo bili na nivou drugog dela. Da li važnost utakmice ili mala neuigranost, važno da je odbrana bila aktivnija u drugom poluvremenu i da je sve došlo na svoje mesto. Ne mogu biti zadovoljan u potpunosti, jer je premalo dana, treninga i prostora da radimo. Iskoristili smo maksimalno koliko smo mogli. Čekamo 20. novembar da nastavimo.

Sanja Radosavljević, levo krilo reprezentacije Srbije:

• Na početku je bilo malo komplikovano, ali je važno da smo ispunile cilj. Nadam se da će ova pobeda biti dovoljna za plasman u Francusku. Moram da pohvalim celu ekipu, odbrana je zaigrala kako zna i ume, a onda smo mi to iskoristile da postignemo lake golove. Imamo dve pobede, srećne se vraćamo u svoje klubove. Nadam se najboljem na Svetskom prvenstvu.