Vršac slavio u Skenderiji

Košarkaši Bosne poraženi su večeras u Skenderiji u duelu prvog kola ABA 2 lige od ekipe Vršca rezultatom 84:77.

Gosti su na samom startu utakmice poveli 6:0, poslije čega je Aco Damjanović tražio minutu odmora, no Bosna se nije uspjela vratiti, pa je Vršac poveo 13:3.

Nakon toga Bosna pravi seriju 5:0 i dolazi do 13:8, a u osmoj minuti bilo je 24:14 za goste. Ipak, domaći prave mini seriju od 4:0 i na pauzu se odlazi pri rezultatu 24:18.

Studenti su odigrali kvalitetnu drugu četvrtinu i prišli na dva poena razlike, 28:30, ali se Vršac veoma brzo vratio na plus šest, 28:34. Ipak, Bosna je napravila seriju 7:0 i trojkom Kneževića došla u vodstvo 35:34 da bi se na poluvrijeme otišlo sa vodstvom gostiju 42:39.

Gosti bolje otvaraju treću četvrtinu, pa su u 23. minuti došli do dvocifrene prednosti, bilo je 52:41. Vršac je držao prednost do 28. minute kada se Bosna poenima Walkera vratila na minus šest, 61:55. Vršac je odgovorio na Bosnine napade i u posljednjih deset minuta ušao sa 13 poena prednosti, 69:56.

Studenti su veoma brzo napravili seriju 9:0 i vratili se u ''život'', bilo je 69:65 za goste, a Vršac je prve poene postigao u četvrtoj minuti posljednje četvrtine preko Kutlešića i odvojio se na plus sedam, 72:65. Ikonić je potom pogodio trojku, a Knežević dvojku i Bosna se vratila na 72:70. Vršac je odigrao sjajno završnicu i došao do vodstva 78:72 da bi Ikonić pogodio trojku i vratio Bosnu na 78:75 nešto više od minut do kraja. Mitrović je potom realizovao oba slobodna bacanja, a Pašajlić je bio precizan na drugoj strani nakon čega je Mitrović promašio oba bacanja, ali Bosna nije uspjela pogoditi na drugoj strani, te je Vršac mogao slaviti pobjedu konačnim rezultatom 84:77.

Draško Knežević je ubacio 23 poena za Bosnu, dodavši tome 4 asistencije i dva skoka. S druge strane, Dušan Kutlešić je zabilježio 20 poena, uz 6 skokova i 2 asistencije.