Odbojkašice Klek MD-a ubedljive u banatskom derbiju protiv Dinama!

Pred oko 200 gledalaca u sportskoj dvorani Miloš Grbić, u okviru drugog kola Super lige, odbojkašice Klek-Md-a u veoma uzbudljivom meču ubedljivo su savladale ekipu Dinama iz Pančeva rezultatom 3:0, po četvrtinama (25-18, 26-24, 25-22).

Najefikasnija odbojkašica na terenu bila je Džamić Nevena sa osvojenih 13 poena, a slede je kapiten Bogdanović 12, Jelisavčić Jelena  6, Sarić Ana 6, Spasojević 5, Perović Rada 3, Miljević Tamara 3 i  libero Dejanović Tamara sa jednim osvojenim poenom.

Što se gostujućih odbojkašica tiče najefikasnija na terenu bila je bivša igračica MD-a Pavlović Sara sa 12 osvojenih poena.

-Imali smo imperativ pobede, što nas je malo sputalo da odigramo onako kako znamo, videli smo dosta izjednačenu utakmicu, malo lakše smo dobili prvi set, ali smo se u ostala dva namučili. Bili smo u završnicama setova pribraniji, i uspeli smo da napravimo veliki preokret u trećem setu kada smo gubili 20:13. Sada se lakše diše, jer smo zabeležili prvu pobedu i probili led. U sledećim utakmicama očekujem da možemo svima da se suprotstavimo, već u četvrtak pred TV ekranima igramo protiv Partizana, probaćemo da budemo maksimalno spremni i da pružimo dobru igru- rekao je nakon utakmice trener Klek-MD-a Milorad Kijac.

U sledećem kolu 26. oktobra, odbojkašice Klek-MD-a igraju u gostima protiv ekipe Partizana.

Klek MD: Miljević Marija, Đurić Milica, Jelisavčić Jelena 6, Džamić Nevena 13, Bogdanović M. 12, Miljević Tamara 3, Dapčević Ljubica, Dejanović Tamara, Deurić Sofija, Perović Rada 3, Spasojević Milena 5 i Sarić Ana 6 poena. Trener: Milorad Kijac.
Dinamo Pančevo : Simić Jovana, Đurđević Sanja, Jovanović Milica 3, Pavlović Sara 12, Ćuk Jana 2, Mihailović Daša, Sorak Milica, Petković Bjanka 1, Simeunović Vanja, Jejić Olga 5, Stojković Tijana 10, Marković Dragana 3 poena. Trener: Vladisavljev Aleksandar.