U Ratini iz dvojke u jedinicu

Ljubitelji fudbala u Ratini imali su prilike da uživaju u meču Polet - Novi Pazar 1928. Na kraju su se s pravom radovali pobedi svojih igrača koji su tek u nastavku meča pokazali koliko znaju i mogu. Do tada dominirali su rahzigrani gosti koji su punih 45 minuta diktirali tempo. Golmani su posebna priča. Najpre se vratar domaćina bespotrebno poigravao ispred svog šesnaesterca i kao na tacni dodao loptu Škrijelju najboljem pojedincu u redovima gostiju koji nije odbio poklon i sa trideset metara lobovao golmana Poleta - 0:1.

Atak gosujućih igrača na gol Poleta

U nastavku "deda mraza" je odglumio i golman Novog Pazara. Iskusni vezista Poleta. Ćirović uputio je ne baš jak šut na gol Radetinca koji je nespretno reagovao i lopta je ispod njega odšetala u mrežu -:1:1. Treba reći da su izmene koje je izvršio trener domaćina Žeradjanin unele potrebnu svežinu u redove Poleta. S. Stevanović i Robović uneli su živost i pometnju u redove gostujuće ekipe.

Jedna od akcija na nedeljnom meču u Ratini

Domaćini su ubrzo postigli i drugi pogodak. Sa desne strane sjajno je centrirao agilni Milojević a najviši u skoku bio je kapiten Lazić i doneo prekret 2:1. Konačan rezultat postavio je Đokić koji se prošetao pored odbrane Novog Pazara prevario i golmana i ušetao se u mrežu - 3:1. Na kraju velika radost. Navijači su bili zadovoljni i zbog pobede ali i zbog novih tribina za stotinak gledalaca.

Treci gol sa igračima proslavio je i Stevanović "alfa i omega" Poleta Foto: STOLE

POLET - NOVI PAZAR 1928 3:1 (0:1)

RATINA. Gledalaca 120. Sudija: Siniša Bacić (Ribnica) 7. Strelaci: Ćirović u 67. Lazić u 74. Đokić u 86 (Polet). Škrijelj u 3. (N. Pazar). Igrač utakmice: Boban Đokić (Polet)

Polet:Županjac 6, Stanković 6 (V. Stevanović 6,5), Jelić 7, Jevtović 7, Ćorović 7, Mladenović 6 (Robović 7), Milojević 7,5, Đokić 7,5, Filipović 6, Milošević 6 (S. Stevanović 7)

Novi Pazar 1928: Radetinac 6, Elvedin Dolovac 6,5, Bogućanin 7, Elvedin Dolovac 6,5, Dervišević 7, Slavković 7, Bektašević 6,5, Škrijelj 7,5 (Miraljemović -), Kapidžija 6,5 (Međedović -), Grbović 6,5, Arifović 6.

Radnik 6 : 3 Stubal
Polet 3 : 1 Novi Pazar 1928
Omladinac 1 : 0 Popovići
Real 4 : 0 Budućnost
Borac 1 : 2 Mataruge
Proleter 1 : 3 Ibar