Remi u Lučanima

Pre početka utakmice, trener Radničkog, Milan Đuričić je priželjkivao da se sa utakmice u Lučanima vrati neporažen. Želja mu se ispunila, ali prava je šteta što je Radnički ispustio vođstvo, koje je imao od 33. minuta, i što nije iskoriistio šanse u zaustavnom vremenu. Strelci za Radnički su bili Caki Stojanović i Milan Pavkov iz penala.

Na samom početku utakmice,već u 7. minutu igrač Radničkog Stanković je zatresao mrežu. Na žalost svojih saigrača pogodio je sopstveni gol u pokušaju da spreči centaršut Andrića, a da nevolja bude još veća za goste iz Niša, tom prilikom se povredio golman Krznarić. Pokušao je niški čuvar mreže da ostane u igri, uložio velike napore i izdržao nekih 15 minuta, ali je bilo očigledno da tek oporavljeni golman Radničkog neće moći da nastavi meč i u 23. minutu izašao iz igre.

U 18. minutu evro-golom Saše Stojanovića iz slobodnog udarca Radnički je izjednačio. Najpre je Milošević grubo startovao na Arsića, na nekih osamnaest metara od gola Lučanaca, a za popularnog Cakija su ovakve situacije prava poslastica. Epilog situacije je “skinuta paučina” iz desnog gornjeg ugla golmana Rosića i izjednačenje za goste iz Niša.

Za potpuni rezultatski preokret se pobrinuo najbolji strela Nišlija Milan Pavkov. Najpre ga je Pešić srušio u svom kaznenom prostoru pa je sudija Široki odmah, i bez dvoumljenja, pokazao na “belu tačku”. Siguran sa penaltika je bio isti igrač za svoj 10. gol u prvenstvu.

Odluka glavnog sudije ovog meča se nije svidela igraču domaćih Radivojeviću i treneru Milovanoviću, pa je fudbaler Mladosti dobio žuti karton, a Nenad Milovanović je morao na tribine.

Odlične šanse za izjednačenje su imali Trifunović u 35. minutu, ali je stativa bila saveznik golmana Živkovića. Na pas Andrića u 38. minutu, Pavlović je odlično šutirao i kad su svi videli loptu u mreži Radničkog, čuvar mreže Nišlija je na čudesan način, nogom, odbranio svoj gol.

Podrška "Meraklija" i ovog puta u Lučanima

Drugo poluvreme je počelo i proteklo u velikom pritisku domaćih fudbalera ka golu Radničkog. Imali su više od igre, stvarali šanse i potpuno imali kontrolu nad utakmicom. Stvarali su šanse, a da na golu nije bio raspoloženi Živković, u tom periodu, videli bi bar još neki gol za Lučance.

Udarce Šatare u 69. minutu sa distance, pa potom iz kornera i Pavlovića u 72. minutu, glavom sa 4-5 metara, koje je niški golman u najmanju ruku na čudesan način odbranio su podregaje nadu gostima da će stadion u Lučanima napustiti kao pobednici.

Da to ne bude tako, pobrinuo si napadač domaćih Trifunović u 75. minutu. Dobro je ispratio akciju svojih saigrača i prihvatio loptu koju je, nakon šuta sa distance, odbranio Živković i kratko je odbio na nekih 4-5 metara od gola. Nekadašnji napadač, između ostalih klubova, i Radničkog, bio je precizan i doneo izjednačenje svom klubu – 2:2.

Nakon toga tempo je malo opao, a najozbiljniju šansu da ovaj susret ne bude završen bez pobednika imali su igrači Radničkog koji su na samom kraju utakmice u jednom napadu imali dve šanse. Prvo je Aleksandar Jovanović pogodio prečku, a u nastavku napada Pavkov je dobro ciljao, ali je golman Rosić bio na mestu i sačuvao bod svom timu.

Radničkom u narednom periodu sledi serija, na izgled, lakših utakmica. Beg sa "crte" koja predvaja plasman u plejof i plejaut fazu, će biti moguć samo ako ih reši u svoju korist. Slede, u naredna dva kola, utakmice protiv Zemuna i Mačve na svom "Čairu", a u prvom delu sezone, Radnički je svoje buduće protivnike savladao na njihovom terenu.

MLADOST : RADNIČKI NIŠ 2:2 (1:2)

Stadion Mladosti Lučane
Gledalaca oko 300
Sudije: Zoran Široki, Goran Stanojević, Srđan Minić
Strelci: - 1:0 u 7. Stanković (autogol), 1:1 u 18. Saša Stojanović, 1:2 u 33. Pavkov, - 2:2 u 75. Trifunović.
Žuti kartoni: Pavlović, Radivojević, Marinković, Andrić, Pejović, Odita (Mladost) Saša Stojanović (Radnički)

MLADOST: Rosić, Andrić, Pavlović, Šatara, Pešić, Pejović, Radivojević (od 89. Golubović),Tumbasević (od 26. Marinković), Milošević, Gafurov (od 57. Odita), Trifunović

RADNIČKI NIŠ: Krznarić (od 23. Mladen Živković), Petrović (od 67. Slaviša Stojanović), Raspopović, Simunović, Stanković,Tomić, Noma, Dušan Živković (od 62. Aleksandar Jovanović), Arsić, Saša Stojanović, Pavkov.