Novi het-trik rođenog Nišlije za debakl Radnika protiv Crvene zvezde
Iako se sastav Crvene zvezde, koji je istrčao na stadion “Rajko Mitić” prilično razlikovao od onog koji je do sada bio prva opcija trenera Vladana Milojevića, Radnik niti je uspeo da postigne gol, niti je uspeo da spreči “rešetanje” svoje mreže. Sa tri gola Nišlije Aleksandra Pešića crveno-beli su pobedili Surduličane u 19. kolu Super lige sa 5:0.
FK Radnik stadion Čair

Pešić je sa nova tri pogotka pretekao napadača Radničkog Milana Pavkova na prvom mestu liste strelaca Super lige; foto: Vanja Keser

I pored ovako ubedljivog rezultata, Radnik se nije tako loše držao tokom prvog poluvremena. Prvi put se zatresla njihova mreža u 11. minutu, kada je Marko Gobeljića postigao svoj prvenac u ovoj sezoni, ali se nakon toga nisu Surduličani povukli, već su stvarali prilike i šutirali na gol, ali je svakog puta isprečio Milan Borjan.

U samoj završnici prvog dela, nakon kornera, Pešić je dao prelep gol glavom, pogodivši sam donji ugao. Po ocenama trenera oba tima, ovo je bilo presudno da se Beograđani raspucaju, a Nišlija je bio nezaustavljiv. Nakon pauze on je pogodio okvir gola, ali se ubrzo duplo iskupio - dva puta u 6 minuta pretrčao je dobar deo terena sam, proigrao protivničku odbranu i oba puta rutinski pogodio za velikih 4:0.

Tada je već trener Radnika Simo Krunić počeo da uvodi mlađe igrače u igru, što je dodatno olakšalo posao crveno-belima. U poslednjem minutu, Vladan Pavlović je u kaznenom prostoru oborio Slavoljuba Srnića, sudija dosudio penal, a Pešić napravio drugarski gest i predao loptu Branku Jovičiću, kome je ovo bila prva utakmica nakon duge pauze zbog povrede. On je bio je precizan i postavio konačnih 5:0.

Uprkos porazima u poslednje dve utakmice, fudbaleri Radnika zadržali su 9. poziciju, ali sada su sada 5 bodova daleko od plej-ofa, odnosno osmoplasiranog Napretka. Priliku da se približe Kruševljanima oni će imati već u nedelju na svom terenu, gde će dočekati Mladost iz Lučana, ekipu koja se nalazi na poziciji ispod njih.