Srpkinje završile Svetsko prvenstvo

Reprezentacija Srbije doživela je poraz od selekcije Crne Gore 29:31 (9:14) u osmini finala Svetskog prvenstva u Nemačkoj. Posle sjajne preliminarne faze takmičenja u Lajpcigu, Srpkinje su eliminisane sa šampionatu.

Srbija - Crna Gora 29:31 (9:14)
Dvorana: GETEK Arena - Magdeburg. Gledalaca: 3.011 Sudije: Marin i Garsija (Španija)
Srbija: Tomašević tri odbrane, Čolić tri odbrane, Radosavljević 2, Krpež Šlezak 5(1), Lekić, Števin, Lavko 1, Damnjanović 1, Nikolić 3, T. Radojević 4(1), Pop-Lazić, D. Radojević 4, Obradović 1 , Stoiljković , Cvijić 7, Dmitrović 1.
CRNA GORA: Rajčić četiri odbrane, Radičević 9, Jauković 4, Brnović 3, Hasanić, Klikovac, Ujkić, Malović, Premović, Bulatović 6, Pavićević 1, Ramusović, Klikovac B 1, Despotović 2 ,Raičević 4(1), Grbić 1
SEMAFOR: 3:4 (11.) 3:8 (16.) 5:8 (17.) 5:11 (22.) 7:12 (25.) 9:13 (28.) 14:21 (36.) 18:23 (41.) 20:26 (46.) 21:26 (46) 24:29 (53.)

Nakon četiri uvodna minuta činilo se da će Srpkinje prikazati igru u napadu koja ih je krasila tokom čitave preliminarne faze takmičenja u Lajpcigu. Gol Katarine Krpež Šlezak za vođstvo 3:2 u četvrtom minutu, međutim, označio je početak perioda od 13 minuta bez postignutog gola. Nije crnogorski golman Marina Rajčić briljirala, jer slab napad srpskog tima uglavnom je završavao tehničkim greškama ili šutevima preko gola.

Sa druge strane, Bulatović i Radičević su uspešno nadigravale srpsku odbranu, a prvi put na +5, Crnogorke su otišle u 16. minutu - 3:8.

Dva vezana gola Srbije preko Sanje Radosavljević i Marije Obradović dali su nadu (5:8), ali je usledila serija Crnogorki 3:0 za najvećih +6 - 5:11 posle 21 minuta igre. Do poluvremena, egzekucija Sanje Radosavljević, jedna "bomba" Marine Dmitrović i gol Dragane Cvijić, nisu bili dovoljni da drastično promene odnos snaga - 9:14.