Uspešna prva provera fudbalera Radničkog 1923

Fudbaleri Radničkog 1923 savladali su danas čačanski Borac, člana Super lige Srbije, sa 2:1 (1:0), u prvoj pripremnoj utakmici koja je odigrana na pomoćnom terenu stadiona „Čika Dača“. Golove za kragujevačkog prvoligaša postigli su Đorđe Maksimović i Vasilije Veljko Milovanović iz penala, dok je jedini strelac za Čačane bio Romanić.

Trener Kovačević i njegov stručni štab mogu biti zadovoljni i igrom i rezultatom svojih izabranika. Zadovoljni su na raju bili i gledaoci, njih stotinak, koji su se okupili da isprate prvu utakmicu fudbalera Radničkog 1923 u 2018. godini.

Kragujevački prvoligaš je na ovom susretu predstavio nekolicinu novajlija, koji bi mogli da pojačaju konkurenciju u timu, naravno ukoliko uprava Radničkog 1923 uspe da skine zabranu registrovanja novih igrača. U pitanju su nekadašnji golman Sloge iz Požege i Tutina Borivoje Rumenić, zatim Milan Jokić, momak koji je prošao omladinsku školu Partizana i bio kapiten kadetske selekcije Srbije, kao i dva doskorašnja fudbalera Šumadije 1903 Aleksa Todrović i Filip Đurović.

Utakmica na pomoćnom terenu stadiona „Čika Dača“ nije previše obilovala šansama, ali je viđen jedan dobar, borben meč sa puno trčanja. Radnički 1923 je bez nekolicine standardnih prvotimaca, poput Đurđevića, Bojana Miljuša i Milana Ilića, pružio izuzetno jak otpor superligašu iz Čačka, naročito u prvom poluvremenu kada su ekipe izašle sa trenutno najjačim postavama.

Prvi su zapretili gosti preko Zoćevića, koji je iz izgledne pozicije prebacio okvir gola. U 20. minutu Lukić je preciznim dodavanjem pronašao Maksimovića na ivici šesnaesterca, a on glavom spustio loptu do oporavljenog Matejevića, koji je iz okreta slabo šutirao.

Samo par trenutaka kasnije još jedna kolosalna prilika za Čačane. Lima je progirao Kneževića, koji je izbio sam pred Raičevića, ali je i on, poput Zoćevića, šutirao preko gola.

U 32. minutu Jokić je sjajno šutirao sa ivice šesnaesterca nakon povratne lopte Lukića, ali se efeketnom paradom istakao čuvar mreže Borca Tasić.

Milan Jokić pružio dobru partiju na debiju u dresu Radničkog

Dva minuta kasnije ponovo su zapretili gosti. Vidović je centrirao sa leve strane, ali korpulentni Lima nije uspeo da ubaci loptu u mrežu. U 40. minutu brzonogi Knežević umakao je odbrani Radničkog po desnoj strani, međutim, njegov centaršut je pokupio Raičević.

Samo minut kasnije Kragujevčani su poveli. Dragačević je centrirao sa leve strane, a danas odlični Maksimović je glavom loptu pospremio u mrežu.

Na početku drugog poluvremena gosti su iskoristili nesporazum u odbrani Radničkog i došli do izjednačenja. Čađenović je izveo prekid sa desne strane, a Romanić glavom poslao loptu u suprotan ugao golmana Rumenića.

U 57. minutu ponovo je zapretio Zoćević, ali je njegov pokušaj ovoga puta osujetio oprezni Rumenić.

Na novu šansu čekalo se do 70. minuta, kada je Gavrović uputio silovit udarac levom nogom sa nekih dvadesetak metara, ali je golman Čačana Tasić bio dobro postavljen, baš kao i nekoliko trenutaka kasnije, kada je posle lepe akcije šutirao Vasilije Veljko Milovanović.

U 76. minutu mladi bek Radničkog Božović dobro je prošao po levoj strani, a zatim uputio loptu u petarac gostiju, ali tu nije bilo nikog od njegovih saigrača ko bi je smestio u mrežu. U nastavku akcije pokušao je Đurović bez uspeha.

Detalj sa današnje utakmice

I onda, kada su se igrači oba tima spremali da krenu put svlačionice, sudija Srđan Dimitrijević je nakon nepropisnog starta štopera Borca Sekulića nad Ognjenom Ilićem pokazao na belu tačku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Vasilije Veljko Milovanović, pa je Radnički na kraju u samom finišu ipak došao do pobede koja nesumnjivo podiže moral pred nastavak priprema.

RADNIČKI 1923 – BORAC (ČAČAK)  2:1 (1:0)

Prvi pomoćni teren stadiona „Čika Dača“
Gledalaca: 100
Sudija: Srđan Dimitrijević (Kragujevac)
Strelci: Maksimović u 41. i Milovanović u 90. minutu iz jedanaesterca za Radnički 1923, a Romanić u 50. minutu za Borac.

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić, Dragačević, Petrović, Marković, Vidović, Jokić, Lukić, Matejević, Vićentijević, Maksimović. Igrali su još: Rumenić, Todorović, Božović, Danilović, Aleksijević, Cvijović, Mitrović, Milovanović, Gavrović, Đurović, O. Ilić.

BORAC: Tasić, Dupovac, V. Filipović, Vasilić, Vidović, Čađenović, Zoćević, Knežević, S. Filipović, Stamenić, Lima. Igrali su još: Maslarević, Tripković, Janković, Nedeljković, Otašević, Romanić, Perić, Sekulić, Kovačević, Urošević, Ristić, Bogićević.

Narednu proveru četa Slaviše Kovačevića imaće u sredu protiv lokalnog zonaša Slavije.

NEDOVIĆ U KUVAJTU

Kragujevački prvoligaš je u međuvremenu ostao bez Stefana Nedovića, koji će karijeru nastaviti u Kuvajtu. Ovaj 30-godišnji vezni fudbaler bio je standardan u prvom timu Radničkog 1923 tokom jesenje polusezone, zabeleživši ukupno trinaest nastupa.

Nedović je treći igrač koji je napustio „Čika Daču“ tokom zimskog prelaznog roka. Pre njega to su učinili golman Spasoje Stefanović i Herve Bostan Amani, koji se vratio u Javor nakon isteka pozajmice.