Mega najbolja

Košarkaši Mega Bemaksa osvojili su titulu šampiona u premijernom izdanju juniorse ABA lige. Oni su večeras u Laktašima savladali Zvezdu, rezultatom 82-60.

Zvezda je dobro otvorila susret i na početku meča ih je služio šut. Nakon deset minuta košarke, Zvezda je imala četiri poena prednosti. U drugom periodu Mega je zaigrala bolje i uspjela je doći i do preokreta. Ipak u samoj završnici bolja je bila Zvezda pa na odmor odlazi sa vdstvom 37-35.

U drugom poluvremenu na terenu je postojala samo ekipa Mege. Fenomenalnom igrom u odbrani limitirali su Zvezdu na samo 23 poena za poluvrijeme a u napadu su bili perfektni. Na kraju su slavili sa ubjedljivih 82-60 i okitili su se tako titulom juniorskog prvaka ABA lige.

Megu je predvodio Marjanović sa 25 poena, dok je MVP završnog turnira, Goga Bitadze, imao 17 poena i 14 skokova. Zvezdu je predvodio Tomašević sa 13 poena.