03.03.2018 Administrator

Nesrećan poraz na vrućem terenu

Rukometaši Radničkog 1964 su u okviru 13. kola Super B lige poraženi u Leskovcu  od „Dubočice“ minimalnim rezultatom 24-23, poluvreme 13-16. Početak utakmice je pripao domaćinu koji je sigurnom igrom održavao 1-2 gola prednosti sve do 20-og minuta kada Radnički dolazi do izjednačenja (8-8). Od tog trenutka gosti preuzimaju inicijativu, prelaze u vođstvo koje u tri navrata doseže do 3 gola prednosti i sa tom razlikom se odlazi na 10-minutni odmor ( 13-16).

Drugi deo utakmice,karakterističan po znatno manjoj efikasnosti aktera, je protekao u nastojanju igrača Dubočice da se rezultatski približe Kragujevčanima, koji su odolevali sve do 45-og minuta i izjednačenja ( 20-20). Osokoljeni domaćini prelaze u vođstvo koje održavaju sve do kraja. Prava drama na terenu je viđena u poslednjim trenucima utakmice. Dubočica ulazi u poslednji minut sa prednošću 2 gola, ali Radenović pogotkom smanjuje na 1 razlike. Domaćini ne koriste napad, Kragujevčani u kontri iznuđuju sedmerac koji Stanojev ne koristi i tako gsoti ne dolaze do čini se zaslužene podele plena.

U redovima domaćina najefikasniji su bili  Marinković sa  7 i Radivojević sa 6 pogodaka, a kod Kragujevčana Radenović sa 6 i Stanojev i Janićijević sa 4 postignuta gola.

Dubočica 54 –Radnički 1964: 24-23 (13-16)

Leskovac: Hala “SRC Dubočica”. Gledalaca : 400
Sudije: Dušan Stojković,Nenad Nikolić
Sedmerci:  Dubočica 6 (4), Radnički 2 (1)
Isključenja: Dubočica 8 min, Radnički  10 min
Igrač utakmice: Igor Pešić

Dubočica:  Pešić, Cvetković 1, Đurović, Čičić 1, Nikolić, Marinković 7, Jocić 1, Simić, Filipović 3, Arsić 1, Gašić, Vasić 3, Radivojević 6, Đorđević 1, Petrović.

Radnički 1964:  Bogićević ( 7 odbrana), Blagojević, Milosavljević 1, Đukić,  Stošić, Ristić, Dobrosavljević 1, Radivojević, Knežević 3, Simić 1, Stevanović, Radenović 6, Stanojev 4, Poskurica 3, Jovanović ( 16 odbrana,2 sedmerca), Janićijević 4.

Narednog vikenda Radnički će ugostiti ekipu  Planinka -Prolom voda  iz Kuršumlije.

Dubočica 54 24 : 23 Radnički 1964
Planinka Prolom voda 21 : 21 Priboj
Vranje 1957 28 : 23 Karađorđe
Zlatar 26 : 25 Hajduk Veljko
Lokomotiva 19 : 24 Novi Pazar
Topličanin 20 : 28 Bela Palanka