Pobeda Radničkog na prvoj utakmici kod kuće u drugom delu sezone

Fudbaleri Radničkog na prvoj utakmici kod kuće u drugom delu sezone, ostvarili su pobedu protiv ekipe Bačke iz Subotice rezultatom 2:1. Oba pogotka za crveno-crne postigao je Mile Šarenac.

Prvo poluvreme proteklo je u odmeravanju snaga i bez izglednih šansi na obe strane. U 42. minutu Kiš postiže gol, ali nakon konsultacija glavnog sudije sa pomoćnim, pogodak je poništen zbog ofsajda.

Na samom startu drugog poluvremena u 48. minutu,  igrač Radničkog Milivojev šutira, lopta udara u igrača Bačke i stiže do Šarenca koji rutinski sa 5 metara postiže gol za vođstvo domaćih od 1:0. Nakon odlično odigranog duplog pasa sa Kneževićem, Šarenac postiže svoj drugi gol na utakmici u 63. minutu za 2:0.

U 67. minutu Jovanov pravi faul na ivici šesnaesterca, a igrač Bačke Krmar postiže prelep gol iz slobodnog udarca u desne rašlje golmana Radovića za 2:1. Do kraja utakmice nije bilo izglednijih šansi i rezultat ostaje nepromenjen.

U sledećem kolu, 24. marta,  Radnički gostuje  trećeplasiranoj ekipi Bratstvo 1946 iz Prigrevice.

Radnički Zrenjanin: Radović Nemanja, Grbić Nikola, Jovanov Bogdan, Krstinić Nikola, Radosavljević Predrag,  Milivojev Miljan, Kiš Robert, Lisičić- Vuković Stefan, Šarenac Mile, Zakić Miloš. Zamenici igrača: Stojkov Stefan, Petrov Aleksandar, Bjelica Nikola, Rudan Miodrag, Bakoš Robert, Dačaj Edonis, Dučić Ognjen.

Bačka 1901: Studen Nikola, Nađ Kristofer, Višnjić Vojkan, Kiš Saša, Masalušić Nikola, Simić Stefan, Tumbac Dejan, Antonić Igor, Manojlović Miloš, Krmar Milivoj, Bursać Nemanja. Zamenici igrača: Gavrić Darko, Lukić Strahinja, Arežina Momčilo, Spremo Stefan, Šijačić Mihajlo, Jakovljević Jovan, Tmunović Marko.

Mladost (BJ) 1 : 3 Bratstvo 1946
Crvena zvezda (NS) 1 : 2 Borac (S)
Dinamo 1945 1 : 0 Radnički (NP)
Bečej 1918 4 : 0 Radnički (Š)
Odžaci 5 : 1 Dunav
Cement 1 : 0 Železničar