PLS: Inđija - Dinamo Vranje 2:1

Na otvaranju prolećne fudbalske sezone u Inđiji ništa nije nagoveštavalo najlepše godišnje doba. Utakmica 17. kola Prve lige Srbije je odigrana na Gradskom stadionu u Inđiji između domaćeg prvoligaša i lidera na tabeli Dinama iz Vranja. Bila je to prava prvenstvena utakmica po teškom terenu za igru. Kiša koja je padala gotovo celu noć u Inđiji pred meč je dobro natopila teren te je od igrača iziskivala dodatne napore.

Inđija - Dinamo 2:1 (1:0) Inđija - Dinamo Vranje, foto: Anđelko Belić

Da gost u Inđiju nije došao samo da se brani je bilo evidentno celim tokom meča. Oni su imali veći posed lopte, ali je domaćin bio taj koji je promašivao zrele prilike za gol. Sve je krenulo u 8. minutu kada je visoko podignuta zastavica u trenutku kada je kapiten domaćina Vujasin zatresao mrežu Đurića. Ipak samo dva minuta kasnije je bilo 1:0. Odlična akcija kreće upravo od Vujasina, lopta stiže do brzog Mojsilovića koji centrira sa desne strane napada svog tima pravo na glavu Milisavljevića koji loptu „kuca“ u mrežu gosta, 1:0

U 24. minutiu peh za domaćina. Povredio se štoper Mlađović i zamena mu je bio Lazić. Nova prilika za domaćina je viđena u 41. minutu. Plavšić šutira iskosa iz kaznenog prostora gosta preko gola. Vujasin je opet bio asistent u 43′. Sjajno je uposlio Nikodijevića koji izbija sam ispred Đurića, ali golman gosta odlično interveniše i sprečava nov gol Inđije.

U drugom poluvremenu mnogo više pritiska gosta ka zadnjoj liniji odbrane domaćina. Ipak kao i u prvom poluvremenu slab učinak igrača u žuto-plavoj opremi. Bilo je tu par pokušaja šuteva sa distance, a golman Preković je odisao sa sigurnim intervencijama čime je podizao moral svojoj odbrani. I dok se domaća odbrana povijala pod naletima Vranjanaca, napadači Inđije su promašivali vrlo zrele prilike iz kontra napada. Pokušavao je Plavšić u nekoliko navrata da ugrozi Đurića, ali su njegovi šutevi uglavnom završavali tik kraj okvira gostujućeg gola. Najzreliju priliku za 2: 0 propušta Nikodijević u 85.minutu. Gosti su iz pritiska ka domaćem golu pretrpeli kontru zahvaljujući sjajnoim Rogaču koji je izbacio u prostor Nikodijevića, ovaj vuče loptu ulazi u kazneni prostor, daje jači for i to je dovoljno da golman izbaci loptu u polje. Da je treća sreća pokazalo se na slučaju Nikodijević. Ovaj igrač je u prvom minutu nadoknadnog vremena postigao konačno gol, 2: 0. Golu je predhodila akcija gosta koji su jurili poravnanje rezultata, lopta stiže do Rogača koji loptu prima u kaznenom prostoru, potom dugom loptom izbacije Nikodijevića, koji opet nije čuvan. Dug trk, sve je ličilo na predhodnu akciju, ponovo golman odbija loptu, ali ovog puta na nogu Nikodijeviću koji trese nezaštićenu mrežu.

Samo minut kasnije je i postavljen konačan rezultat, 2:1. Ljubo Baranin, poznat po tome kako izvodi aut, je i ovog puta uputio loptu na peterac domaćina, gostujući igrač je samo loptu prosledio na suprotnu stranu gde je usamljeni Ranđelović uspeo da istu smesti u malu mrežicu gola Inđije. Kako se krenulo sa centra, tako je i mladi arbitar Dejan Trifković odsvirao kraj.

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 500. Sudija: Dejan Trifković – Beograd, pomoćnici: Ivan Krstić – jakovo, Nenad Radoičić – Vrčin, četvrti sudija: Nikola Radaković – Novi Sad. Delegat: Miodrag Janković – Beograd. Strelci: Milisavljević 10′ i Nikodijević 90+1′ – Inđija, Ranđelović 90+3′ – Dinamo. Žuti kartoni: Anđelković 34 – Inđija, Okomayin 44′, Gašić 90+2′, Dušan Stevanović 62′, Mlađan Stevanović 42′ – Dinamo.

Inđija: Preković, Nikolić, Anđelković, Rogač, Mlađović (Lazić 24′), Plavšić, Vujasin (K)(Vraštanović 87′), Mojsilović (Majdevac 59′), Milisavljević, Ivančević, Nikodijević. Trener: Srđan Blagojević.

Dinamo: Đurić, Okomayin, Stojković, Stanković (Milan Petošević 53′), Gašić, Nedeljković, Dušan Stevanović (K), Ranđelović, Mlađan Stevanović, Spasić (Karapandžić 41′), Vukajlović (Baranin 64′). Trener: Dragan Antić.