Radnički bio bolji, a onda jedva isčupao bod

Derbi 29. kola, odigran na niškom Čairu između domaćeg Radničkog i Vojvodine iz Novog Sada, završen je bez pobednika, nerešenim rezultatom 1:1. Pokušaji da se novim trenerom, nakon dva vezana poraza, unese osveženje u ekipu očito nisu uspeli, a Meraklije su sa tribina na svoj način izrazili svoje nezadovoljstvo viđenim na terenu.

Prvo poluvreme je pripalo domaćim fudbalerima. Stvorili nekoliko šansi, koje zamalo nisu pretvorili u gol. Najbliže tome bili su igrači Radničkog u 39. i 44. minutu, a “režiser” dobrih prilika je u oba slučaja bio Stanisavljević. Njegove slobodne udarce u pomenutim minutama je golman Rockov krajnjim naporom branio, a najpre Pavkov sa nekoliko metara, a onda Aksentijević sa preko 30 metara pravom “bombom”, nisu uspeli  da dovedu svoj tim u vođstvo.

Gosti iz Novog Sada su tek u nekoliko navrata prešli na polovinu Radničkog, pa je njihov učinak u prvom poluvremenu bio zanemarljiv.

Drugo poluvreme- druga priča.

Prvi su zapretili gosti u 53. minutu preko Kalezića, ali je u situaciji “jedan na jedan” Živković izašao kao pobednik, odbivši loptu u korner. Izveli su dva uzastopna kornera igrači Vojvodine, a kod drugog izvođenja, odigrali su kratko na Zličića, koji je, prihvativši loptu, ušao u kazneni prostor domaćih i preciznim šutem pogodio suprotni ugao golmana Radničkog.

Od tog momenta Radnički sve karte baca na napad i malo je nedostajalo da se vrlo brzo domaća ekipa rezultatski vrati u meč. Međutim Mrkić u 55. minutu, neometan od protivničkih igrača, glavom šutira pored gola sa nekih 7-8 metara, a Stanisavljević u 60. oštrim udarcem gađa tik iznad prečke.

Već u sledećem napadu, u 61. minutu, Zličić izbija sam pred golmana Radničkog, ali u sličnoj situaciji kao kod pogotka, nije bio dovoljno precizan, a Subić bio dovoljno oprezan i izbacio loptu u korner.

Najbolju priliku za izjednačenje je imao Pavkov u 74. minutu, ali je njegov šut sa “bele tačke” ukrotio Rockov. Prethodno je rukom u svom šesnaestercu igrao Antić.

Nastavio je Radnički još jače da vrši pritisak na gol Vojvodine i u 89. minutu je ofanziva urodila plodom. Aksentijević je uputio centaršut sa desne strane, Pavkov je primio loptu na grudi, a zatim odložio Stankoviću koje oštrim udarcem smestio loptu u mrežu gola gostiju. To je ujedno bio konačan rezultat utakmice.

Treba istaći i izuzetno nekorektno ponašanje “klupe” Vojvodine koja tokom celog meča “isterivala nekakvu pravdu” negodovajući na skoro svaku odluku sudija koja nije išla njima u prilog. Nakon dosuđenog jedanaesterca za domaću ekipu, šef stručnog štaba Ilija Stolica je napustio klupu gostiju i otišao na tribine. Nešto kasnije sa klupe Vojvodine je odstranjen  fizioterapeut ekipe Marijan Goran, koji je u dva navrata ubacivao loptu u teren u toku igre.

Na konferenciji za medije nakon odigrane utakmice pomoćni trener Novosađana, Aleksandar Linta, je izjavio da su uslovi za igru u Nišu bili takvi da se ne može, a ne primiti gol, i nastavljajući dalje u sarakastičnom tonu kako je i započeo, upitao se da li će prvenstvo biti prekinuto, jer se sudija Nikolić pri kraju utakmice povredio.

Trenera Radničkog, Dragana Antića, ne brine mnogo skandiranje navijača koji su u nekoliko navrata tražili njegov odlazak sa trenerske klupe. Tvrdi da je to zbog promene kapitena i konstatuje da je Marko Mrkić budućnost kluba, a ne Aleksandar Jovanović

U sledećem, poslednjem, kolu ekipa Radničkog gostuje ekipi Napretka u Kruševcu.

RADNIČKI NIŠ – VOJVODINA 1:1 (0:0)