Odbojkaši Niša izjednačili u plej-aut seriji!

Pobedom od 3:2 (25:20, 28:26, 22:25, 24:26, 15:13) u drugom meču nad Partizanom u Beogradu u plej-aut seriji odbojkaši Niša izjednačili su u međusobnom duelu (1:1), a treći meč je na programu u utorak, 10. aprila u Nišu.

Sledi treći meč; foto: Vanja Keser

Niški odbojkaši uspeli su da se revanširaju Partizanu za poraz u prvom meču u hali "Čair", a pobednik ovog duela je ona ekipa koja prva dođe do tri pobede. Nišlijama bi to značilo opstanak u Superligi, a Partizanu, drugoplasiranoj ekipi iz Prve lige, plasman u rang više.

Prva dva seta dobili su niški odbojkaši, ali je crno-bela ekipa uzvratila dobivši naredna dva, pa je pobednik rešen u petom setu kada se nakon greške protivnika i bloka Bataka Niš "odlepio" i uspeo da iskoristi drugu meč-loptu.

Velika borba i izjednačena igra vodila se od početka meča, pa su, posle uvodne izjednačene igre, Nišlije preko Stojića, Nestorovića i Đorđevića povele sa 12:9. Polako su gosti iz Niša uvežavali prednost i u finišu vodili sa 23:16. Ni serija od 3:0 nije pomogla Partizanu da zaustavi Niš koji je osvojio prvi set sa 25:20.

U drugoj deonici viđena je veća borba, neizvesnija igra, a Nišlije su uspele da sačuvaju dve set-lopte i povedu sa 2:0. U trećem setu Partizan je krenuo silovito, poveo sa 7:0, a gosti su uspeli da izjednače i preokrenu (18:17). Vodile su Nišlije i sa 22:20, ali je domaćin, zahvaljujući greškama protivnika, napravio seriju od 5:0 i smanjio zaostatak na 2:1 u setovima.

Izjednačeno je bilo i u četvrtom setu, Niš je imao i meč-loptu (24:23), ali je Partizan sa dva bloka uspeo da se sačuva i da izjednači u setovima (2:2).

Najefikasniji u domaćem timu bio je Jovanović sa 23 poena, dok je Lukić postigao 20. Kod Nišlija Batak je sakupio 30 poena, od kojih 4 bloka, a sledili su ga Nestorović sa 20, Đorđević sa 13 i Stojković sa 12 poena.

Treći meč je u utorak, 10. aprila od 17 sati u hali "Čair" u Nišu.