20.04.2018 Administrator

SLS: Voždovac - Napredak 1:0

Krenulo je šansom Lukovića, gde su Zmajevi stavili do znanja da žele da dođu do gola što pre. Gol je i došao ubrzo, strelac je Stuparević koji je rutinski realizovao šansu, nakon asistencije Ješića. U 13. minutu pokušao je i Duronjić, stavio na muke golmana Napretka, ali ostaje 1:0 za Voždovac! U 22. minutu Vukanović je oprobao udarac iz Napretka, ali Knežević je siguran. U 34. minutu i Sekidika šutira, ali lopta odlazi preko gola. Eskić je bio opasan u 36. minutu, ali Knežević je još bolji na golu Zmajeva. Poslednju priliku na utakmici u prvom poluvremenu je imao Srećković, kada mu je asistirao Duronjić, ali gosti su imali sreće.

Drugi deo je opet krenuo šansom Voždovca i opet je u prilici Stuparević koji je danas bio vidno raspoložen, ali gosti su i ovaj put imali sreće. Napredak je bio opasan po bokovima. Centaršutevi sa strane su predstavljali opasnost po gol Voždovca, ali odbrana Zmajeva je bila na visini zadatka. U 60. minutu Duronjić je krenuo u solo prodor, ostavio povratnu za Milutinovića, ali lopta nakon udarca odlazi pored gola. U 73.minutu pokušao je Vukanović da ugrozi Kneževića, ali čuvar mreže Zmajeva je opet odlično postavljen. Tri minuta kasnije opet preti Duronjić, ali nema promene rezultata.

Gosti su pokušali da ugroze Voždovčane do kraja meča, ali odbrana na čelu sa Mihajlovim je bila odlična. Ipak Zmajevi su mogli do još jednog gola. U poslednjem minutu su viđena dva uzbuđenja. Prvo je Gavrić nakon kornera pokušao udarcem glavom, ali lopta odlazi preko gola, zatim minut kasnije preti i Pavićević, ali golman Napretka brani njegov udarac.

Voždovac – Napredak 1:0 (1:0)

VOŽDOVAC: Knežević, Gajić, Petrović, Milutinović, Stuparević, Bulatović, Luković, Mihajlov, Ješić, Srećković, Duronjić. KLUPA: Čupić, Zlatković, Mirkailo, Pavićević, Pavlović, Gavrić, Mašović.
TRENER: MILOŠ VESELINOVIĆ.

NAPREDAK: Petrović, Kostić, Veškovac, Ostojić, Petrović, Šljivić, Eskić, Sekidika, Ndiaje, Nikolić, Vukanović. KLUPA: Janković, Markoski, Simonović, Vulić, Zec, Rušević, Milisavljević.
TRENER: MILORAD KOSANOVIĆ.

Radnički 1 : 3 Crvena Zvezda
Vojvodina 0 : 2 Spartak
Voždovac 1 : 0 Napredak