PLS: Inđija - Temnić 1924 1:0

Predivno pripremljeni teren na Gradskom stadionu u Inđiji je bio domaćin poslednje odigrane utakmice 28. kola Prve lige Srbije.

Inđija - Teleoptik, foto: Anđelko Belić

Za fudbal u Srbiji pomalo neuobičajen termin odigravanja utakmice, kao da je zbunio gledaoce, ali i grače na terenu u prvih 20.minuta utakmice. Prvi jer nisu došli u uobičajenom broju, a druge kao da je i omamilo sunce, sparina, pa se nisu najbolje snalazili na terenu za igru. Tek u 19 minutu prva šansa na utakmici i to za domaćina. Ivančević je uputio loptu ka Majdevcu u kazneni prostor gosta, ovaj odmah na drugo stranu kaznenog prostora, gde Kovačević šutira glavom, ali golman sjajno interveniše i boksuje loptu iz svog gola. Ova akcija kao da je probudila domaćina da može ozbiljnije da ugrozi Jokića. Prvo je Vujasin oprobao svoj šut koji se pretvorio u lob udarac sa preko 35 metara od gola malo izašlog Jokića, ali je lopta otišla preko gola gostiju. Kovačević je ponovo bio u prilici da ugrozi Jokića u 33.minutu. Milisavljević je sjajno centrirao sa leve strane napada svog tima, na prvu stativu. Tamo je bio Kovačević koji šutira glavom, Jokić odbija loptu na nogu Kovačevića, ali ovaj biva sapleten od Radovanovića. Sudija Srećković je bio vrlo blizu i procenio je da tu nije bilo elemenata za najstrožu kaznu. Prvu pretnju gost pravi u 35.minutu. Slobodan udarac sa oko 30 metara od gola Stanivukovića je izveo gorostasni štoper Tomić. Raspalio je po lopti, ali je ona išla direktno u dobro postavljenog golmana domaćina. Vujasin sjajno pronalazi Nikodijevića u 37.minutu. Lopta pada na glavu najboljeg strelca Inđije, ali se ovaj nesnalazi i istu upućuje daleko od gola Jokića. Kao da je ta lopta iznenadila Nikodijevića. U 38.minutu umalo se nije domaćinu osvetilo vraćanje golmanu lopte. Primio je Stanivuković loptu od Nikolića, svi igrači su bili dobro pokriveni i slabo aktivni. Stanivuković upućuje loptu u centar terena, ali pravo na noge iskusnom Luki. Ovaj odmah pokušava "iz prve" da iznenadi golmana domaćina, ali je praktično samo vraća njemu u posed. U poslednjem minutu prvog dela igre nova prilika za zeleno bele. Vujasin ulazi u kazneni prostor iskosa sa desne strane terena, spoljnim delom stopale upućuje loptu na prvu stativu, ali ispred Nikodijevića loptu Jokić šalje u korner. Santimetri su delili Inđiju od vođstva.

U drugom delu se očekivalo da će Temnić raširiti karte. Gost nije imao šta više da čeka jer mu je samo pobeda odgovarala na ovom meču. Umesto toga Inđija steže obruč oko kaznenog prostora sve više. Tako u 52.minutu do tada i najlepša akcija domaćina. Posle izvedenog kornera i par kombinacija, Vujasin pronalazi Plavšića koji neometen sa nekih 14-15 metara šutira visoko preko gola Temnića. Kapiten domaćina je ponovo na sceni u 54.minutu. Slobodan udarac sa nekih 40.metara od gola gosta. Snažan šut, ali samo u naručje golmana Jokića. Desetak minuta potom stanka u prilikama iako je Inđija i dalje plela svoju mrežu. Tada na sredini terena u 65.minutu loptu uzima Ivančević. Ovaj igrač kao najbolji smučar prolazi kraj igrača gostiju i posle nekih 30-35 metara stiže do kaznenog prostora, šutira veoma neprecizno preko gola.

Inđija ipak stiže do gola i to iz prekida. Slobodan udarac iskosa sa desne strane napada Inđije. Vujasin uzima loptu, sjajno šutira u suprotni gornji ugao gola Jokića koji je sa paradom samo ulepšao scenu na terenu. Gol za TV špice, 1: 0.

Do kraja još samo pokušaj Nikodijevića u 90.minutu i pokušaj iskusnog Luke da iznudi penal za svoj tim u 90+1.minutu.

Na kraju utisak da je Temnić bojažljivom igrom i zaslužio poraz, a samim tim i povratak na trećeligašku scenu. Inđija je prekinula loš niz rezultata još od 23.kola i pobede nad ekipom Novog pazara.

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 200. Sudija: Marko Srećković iz Kragujevca, pomoćnici: Čedomir Andrejević iz Kruševca i Dejan Dimitrijević iz Vranja. Četvrti sudija: Nikola Radaković iz Novog sada, delegat: Dragoslav Đerman iz Bačke palanke. Strelac: Vujasin 67' - Inđija. Žuti karton: Zhang 90+1 - Temnić 1924.

Inđija: Stanivuković, Ciger, Milisavljević, Nikodijević, Vujasin (K), Mlađović (Nikolić 10'), Kovačević, Majdevac (Mojsilović 58'), Plavšić (Vraštanović 80'), Anđelković, Ivančević. Trener: Srđan Blagojević.

Temnić 1924: Jokić, Žerjav, Radovanović, Tomić, Marušić, Stanojević, Ristić, Petković (Grujović 53'), Mensah (Krunić 76'), Đakovac (Zhang 84'), Luka. Trener: Dragan Đorđević.