PLS: Inđija - Proleter 1:1

Lepo, sunčano, ali i sparno vreme je vladalo nad Gradskim stadionom u inđiji gde su fudbalsko znanje predstavili Inđija i novosadski Proleter. Dva tima koji su i u ranijim međusobnim epizodama imali sjajne role na ovom terenu. Sreća je često menjala strane, pa je i pred ovaj meč vladala neizvesnost oko konačnog pobednika. Sjajni su bili fudbaleri, ali ne i čovek koji je delio (ne)pravdu na terenu. To se posebno ogledalo u crvenom kartonu Bojanu Kovačeviću. Prvi žuti je ovaj igrač dobio opravdano u 34'. Start sa leđa i tu nije bilo dileme. Drugi iste boje koji se pretvorio u crveni je usledio 44'. Kovačević tada ulazi u kazneni prostor, ruši ga sa leđa Čolović i umesto da pokaže na belu tačku on dosuđuje simuliranje i isključuje tada najboljeg pojedinca u domaćem timu.

Inđija - Teleoptik, foto: Anđelko Belić

Ti detalji su duboko bacili u senku sve ostale u prvih 45.minuta igre. Sve je praktično i počelo sa već opisanim žutom kartonom, a potom i vođstvom gosta posle kornera u 37'. I taj detalj spada u sporne jer su dva igrača u domaćem timu pala posle duela sa Andrejevićem u petercu domaćina, lopta se potom odbija od noge Kovačevića, stiže baš do Andrejevića koji neometen iz pet metara šalje loptu u mrežu, 0: 1.

Samo minut kasnije domaćin traži penal. Vujasin ubacuje loptu iskosa sa desne strane vrlo blizu gola gosta, lopta odskače udara u ruku gostujućeg igrača, Plavšića, a sudija pokazuje korner. I u nastavku Inđija igra bolje i pokušava da poravna rezultat. Nikodijević je u 42.minutu oprobao svoj šut, ali ovog rasnog strelca prosto neće gol. Umalo poklon gol za gosta u 43.minutu. Loše je u teren za igru loptu poslao Preković, a u nastavku akcije Mirosavljev odlično šutira sa oko 16 metara od gola domaćina, da bi se sa paradom i odbranom izvukao golman domaćina. Vujasin je lako mogao do gola u prvom minutu nadoknadnog vremena. Odlično je upošljen od Rogača. Lopta je letela gotovo 60 metara, stigla do Vujasina, koji je iz okreta šalje tik iznad prečke Tošeskog.

U drugom poluvremenu još sadržajnija igra. Pomalo i neočekivano posle teških prvih 45 minuta igre. Inđija je dominirala u tim uvodnim minutima i pored igrača manje na terenu. Ipak su gosti bili ti koji su prvi pripretili u 49'. Peralović dobija dobru loptu. On pokušava iz prve da savlada Prekovića iako je potpuno usamljen. Taj njegov udarac je otišao bar par metara od gola domaćina. Potom čak četiri sjajne akcije i prilike za Inđiju. Od slobodnog udarca Vujasina, pa preko šansi Ivančevića, Nikodijevića i Milisavljevića, ali lopta tada nije htela u mrežu gosta. U 56' je u kaznenom prostoru gosta pao Ivančević, bio je u kontaktu sa Lukićem. Opet je ruka igrača Proletera bila na leđima Ivančevića.

Zatim i dve prilike za "slanobarce". Prvo je omašio Lukić, a potom i Krstevski. Lako je tada u 59' i 61' minutu moglo biti i 0: 2.

Kazna za promašaje stiže u 65'. Slično kao u prvom poluvremenu kada je pogrešio golman Inđije, greši i Tošeski. Dugo je razmišljao golman gosta šta će sa loptom. Potom rukom vraća loptu u sredinu terena. Tu poklon loptu krade Miloš Plavšić. Usleđuje solo prodor ovog igrača, koji ulazi u kazneni prostor i plasira loptu u suprotni ugao gola gosta, 1: 1. Igrao se tada 65.minut meča.

U nastavku, tačnije od 70.minuta gost preuzima igru u svoje noge. Iz takve igre stvaraju dve prilike za gol. U obe je Jeličić bio tragičar. Prvo je u 70' glavom iz peterca šutirao, a Preković je pokazao sjajan refleks. Opet je ovaj igrač u 76.minutu pokušapo glavom da postigne gol. Ovoga puta sa gotovo iste pozicije šalje loptu preko gola Prekovića.

Do kraja Inđija se opredelila za čuvanje svoje mreže, a u par navrata nije bilo snage za prave kontraudare.

Šef stručnog štaba Inđije je pod velikim utiskom davao svoje viđenje učinjenog na terenu,

"Nije delovalo na početku da će biti ovako uzbudljivo u prvih 15 minuta. Mislim da je ovo vreme koje je jako teško za igru uticalo da bude onako, što bi se reklo fudbalskim rečnikom "mrtva utakmica". I onda praktično ni iz čega u toj ravnopravnoj igri smo primili gol iz prekida. Da li je bio faul, neću komentarisati, neznam dok ne pogledam snimak. Imali smo nakonb toga dve više nego stopostopne prilike. Mogli smo ne samo da se vratimo, nego i da preokrenemo rezultat za samo par minuta. Nismo uspeli. Onda smo ušli u poluvreme u jedno jako tešku psihološku situaciju. Da gubimo 1: 0. Da mislimo da nezaslužujemo da gubimo 1: 0. Da imamo igrača manje posle iskluučenja Kovačevića. Nije lako bilo vratiti ekipu na poluvremenu. Ja sam im rekao da možemo da kukamo, da pronalazimo izgovor. Možda budemo i u pravu u tom pronalaženju izgovora, ali da imamo zadatak da pokažemo karakter i da nečekamo da prođe drugig 45 minuta, nego da pokažemo svima da ovo što smo radili ove sezone u Fudbalskom klubu Inđija je velika stvar. Da smo uradili mnogo toga i uspeli smo u tome. Mi smo pokazali veliki karakter u drugom poluvremenu sa igračem manje po ovakvom vremenu, protiv prvaka, budućeg superligaša. Praktično do pred sam kraj, dominirati, stvarati šanse. Nije lako. Ja čestitam momcima, nagrađeni su i tim golom Plavšića. Zaslužili su da neizgube ovu utakmicu najmanje. Ja im čestitam, na svemu što su utadili u ovoj sezoni. I možemo da kažemo da smo je završili uspešno i da smo svi zadovoljni onim što smo uradili".

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 400. Sudija: Miloš Milanović iz Ćuprije, pomoćnici: Miodrag Zdravković iz Ražnja i Stefan Vojnić iz Boljevca. Četvrti sudija: Momčilo Marković iz Beograda. Delegat: Branko Baglava iz Novog sada. Strelci: Plavšić 65' - Inđija, Andrejević 37' - Proleter. Crveni karton: Kovačević 44' - Inđija. Žuti: Vujasin 90+6' - Inđija i Čović 45', Andrejević 90+5' - Proleter.

Inđija: Preković, Gajić (Ciger 78'), Kovačević, Rogač, Bjeličić, Plavšić, Vujasin (K), Milisavljević, Ivančević, Mojsilović (Vraštanović 45'), Nikodijević (Lazić 89'). Trener: Srđan Blagojević.

Proleter: Tošeski, Đurić (Lukić 45'), Ćuković, Andrejević, Peralović, Plavšić, Čović (Jeličić 58'), Ilić, Mirosavljev (Krstevski 60'), Novaković (K), Čolovoić. Trener: Nenad Vanić