OL Kolubara: Divci bolji i sa deset igrača

Ekipa Divaca zabeležila je još jednu pobedu a oružje je ovog puta morala da položi ekipa Mladosti iz Vračevića. Ofanzivnom igrom  od samog starta meča igrači Divaca dali su do znanja da ništa neće prepustiti slučaju. Terenska inicijativa krunisana je već u 32.minutu utakmice kada je na dobar pas Beluševića igrač domaćih Ilić izašao sam pred golmana Mladosti i efektno postigao pogodak za 1-0. U 37.minutu utakmice posle jednog napada po levoj strani dosudjen je faul na igraču broj 4 domaće ekipe kome to nije bilo dovoljno pa je krenuo u raspravu sa igračem Mladosti. Epilog rasprave je po jedan žuti karton na obe strane a i igraču Divaca sa brojem 4. Simiću je to bila druga javna opomena tako da je morao da napusti igru. Sa igračem manje i povoljnim rezultatom za domaće otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu očekivala se ofanzivnija igra Mladosti pa tako u 55.minutu beležimo odlično izveden slobodan udarac sa 20 metara ali je lopta, posle odlične intervencije golmana domaćih Todorovića, od prečke završila u korneru. Na scenu u 65. minutu ponovo stupa Ilić koji na pas Radovanovića izlazi licem u lice sa golmanom gostiju i sa 7-8 metara pogadja već savladanog golmana Mladosti. Iskupio se Ilić 5 minuta kasnije posle neuspele ofsajd zamke odbrane gostiju, rutinski po zemlji u kontra ugao za 2-0 u 70. minutu. Rezultat je mogao biti i mnogo veći da su u završnici igrači domaćih bili koncentrisaniji jer je od 70. do 90 minuta viđena  serija promašaja Divčana : Radovanović dva puta jedan na jedan, potom odlični rezervista Lekić takodje iz stopostotne situacije ne uspeva da savlada golmana protivnika, a tačku na promašaje stavio je napadač domaćih Janković. Divci ovom pobedom upisuju nova tri boda u pohodu na vrh tabele.

Proleter 0 : 0 Banjani
OFK Divci 2 : 0 Mladost
Ribnikar 2 : 1 Sovljak
ZSK 2 : 0 Radnik
Tulari 1 : 1 OFK Jabučje
Trlić 4 : 1 Milenko Pavlović
Rubribreza 2 : 2 Kačer
Brezovica 3 : 0 Brežđe