26.10.2011 Aleksandar Radojčić

Kup Srbije: Indjija - Vojvodina 1:2

Ova utakmica pored takmičarskog ima i humanitarni značaj jer su se klubovi, Inđija i Vojvodina priključili akciji „bitka za bebe“, fonda B92. Sav prihod od prodaje ulaznica i dresova biće prosleđen za kupovinu 100 inkubatora. Inđija je na samom startu zabeležila priliku preko Lemajića ali je mladi napadač salbo odreagovao i poslao loptu pored stative. U nastavku utakmice Vojvodina preuzima inicijativu i lagano plete mrežu oko gola Dizdarevića. Najbolju priliku zabeležio je Bojović u 17. minutu kada je na ubačenu loptu Stevanovića, glavom šutirao u donji levi ugao golmana ali je čuvar bio oprezan čuva svoju mrežu. U 20. minutu usledio je hladan tuš za gosta. Posle akcije Inđije, Vukojičić dobija loptu u kaznenom prostoru, namešta se, šutira i pogađa za 1:0 i za veliko slavlje domaćih igrača. U peridou od 34. do 39. minuta utakmica se nije igrala jer je golman Inđije Dizdarević posle duela sa Abubakarom ostao da leži na zemlji. Napadač Vojvodine je zakačio čuvara zeleno-belih i rasekao mu arkadu. Posle ukazane pomoći Dizdarević je ostao u igri,a meč je nastavio sa povezom oko glave. Do kraja prvog poluvremena rivali su bili ravnopravni,a u samoj završnici viđene su dve velike šanse, po jedna na obe strane. Prvo su igrači Vojvodine pripretili preko Bojovića koji je šutirao posle proigravanja Abubakara ali je Jakšić izblokirao njegov udarac. Sa druge strane domaćin je izgradio brzu kontru preko kapitena Kostića koji je proigrao Lemajića,a mladi napadač šalje loptu tik iznad prečke Supića. Po povratku na teren u drugom poluvremenu Vojvodina nastavlja da pritiska

Inđiju, ne bi li došli do izjednačenja. Priliku za gol „firmaši“ su imali na samom startu drugog dela kada je Karan iz prekida ubacio loptu u srce kaznenog prostora ali je tamo oprezan bio Dizdarević i izbacuje u korner. U 49. minutu zabeležen je možda i nesportski potez igrača Vojvodine. Mojsov je sa leđa oštro startovao na Lemajića i prava je sreća za ovog igrača što je dobio samo žuti karton. Vrlo dobra kontra Inđije je viđena u 64. minutu kada su se oslobodili pritiska i krenuli ka golu Supića. Vukojičić je prošao pored svog čuvara i centrirao za jaganjca koji glavom šalje loptu pored stative. U 70. minutu izjednačenje! Posle duge akcije Vojvodine, Mitošević proigrava Merebašvilija koji šutira sa 18 metara i pogađa dalji ugao Dizdarevića za 1:1. Vojvodina je preokrenula u 82. minutu na 1:2 preko Brane Ilića. Omaleni napadač je prošao pored Rodića i zatim je lagano prebacio loptu preko Dizdarevića i novosađani zasluženo vode. Do kraja susreta Vojvodina se zadovoljila sa vođstvom od 1:2 i prolazi u ¼ finala kupa Srbija, dok će Inđija morati da se zadovolji igranjem u prvoj ligi Srbije.

Stadion: FK Inđija. Gledalaca: 500. Sudija: Vlado Glođović iz Vrbasa, pomoćni sudija 1: Branko Pavlović, pomoćni sudija 2: Zoran Mićanović iz Sremske Mitrovice, četvrti sudija: Novak Simović iz Lovćenca Delegat FSS: Matija Radojičić iz Beograda

Inđija: Dizdarević, Kostić, Vujasin, Kolarov, Jakšić, Rodić, Cvetković, Jaganjac, Vukojičić, Dimitrov, Lemajić. Klupa: Stanivuković, Živanović, Josifoski, Todorović, Kekić, Radovanović, Livaja

Vojvodina: Supić, Mojsov, Karan, Vulićević, Branković, Medojević, Stevanović, Aboubakar, Merebashvili, Škuletić, Bojović. Klupa: Janošević, Frimpong, Ilić, Novaković, Mitošević, Bilbija, Pavlović.