Novi Pazar
Rad
JSL: Donji Srem ā€“ Javor 1:1
17.08.2013 Ž. Radivojević

Uoči današnje utakmice, pred ljubiteljima fudbala u Pećincima bila su dva osnovna pitanja: da li će „Suvača“ ostati neosvojhiva u superligaškim utakmicama i da li će Donji Srem ostvariti i treću uzastopnu pobedu protiv Javora?

Prvi minuti utakmice, pred prilično popunjenim tribinama (po slobodnoj proceni 800 – 900 gledalaca), pripali su gostiuma iz Ivanjice. U 2. minutu vidjen je prilično nezgodan centaršut Docića, ali bez posledica po Belića. Domaćin se polako „budi“ i u 6. minuti slobodan udarac za Krunića, sa oko 18 metara pod gola Lazovića: šut mladog fudbalera Donjeg Srema bio je isuviše blag. „Erupcija oduševljenja“ u 13. minutu: prodor Aškovskog po desnoj strani i centaršut, na pravom mestu je damnjanović, koji postiže „istorijski gol“. Naime, pre par dana na „Suvači“ su postavljeni novi golovi, te ih je centarfor domaćina „svečano otvorio“. Prilično sreće imao je domaćin u 20. minutu; kiks Lakić Pešića, koji je promašio loptu u svom kaznenom prostoru, Javor ne kažnjava. Sjajnu priliku tim iz Ivanjice propušta u 32. minutu: poslew centaršuta sa desne strane, Dražić prima loptu na drugoj stativi, šut iz prve – stativa spašava domaćina!

U nastavku utakmice prvi do prilike da urade nešto više dolaze gosti.: u 64. minutu Dražić ne reaguje najbolje na ubačenu loptu, a bio je na par mewtara od gola Belića. „Hladan tuš“ 5 – 6 minuta kasnije: Ivković je dugo vukao loptiu, i kada je bio na 25 metara od gola, usledio je prizeman, vrlo precizan šut u donji desni ugao gola Belića i lopta završava u mreži! U 74. minutu Božović sjajno izvodi aut, lopta dolazi do Aškovskog, koji neprecizno šutira. Do pobede gosti su možda mogli doći u 88. minutu: odličan centaršut Stojakovića. A Veselinović ne reaguje najbolje na svega par metara od Belića. Konačno, u zaustavnom vremenu i Lakić Pešić propušta priliku da uradi nešto više.

Donji Srem: Belić, Božović, Aškovski, Prljević, Lakić Pešić, Bukorac., Čordašić, Krunić (od 75. Stojanović), Čović (od 66. Janković), Zec (od 60. Lukić), Damnjanović.

Javor: Lazović, Djordjević, Miletić, Valido, Milović, Vidić, Docić, Josović (od 58. Ivković), Veselinović, Radivojević (od 76. Stojaković), Dražić (od 83. Tomić).

Strelci: 1:0 Damnjanović u 13, 1:1 Ivković u 70. minutu. Sporski centar „Suvača“. Gledalaca: 800. Sudija: Milenko Vukadinović (Beograd). Pomoćnici: Uroš Stojković (Beograd) i Goran Miletić (Mladenovac). Žutiu kartoni: Lakić Pešić, Čordašić, Zec i Prljević (Donji Srem), Valido, Docić i Stojaković (Javor).