Crvena zvezda
Spartak
OFK Beograd
Bod pomućen nesrećom

Posle debakla u susretu sa Čukaričkim na stadionu “Čika Dača” i dvonedeljne pauze, kragujevački superligaš, i pored problema koji ga prate, uspeo je da se izdigne i osvoji važan bod.

I u poslednjem kolu protekle sezone Radnički 1923 je u Ivanjici igrao nerešeno 1:1 i osvojio bod spasa. Ovoga puta do vrednog boda Kragujevčani su došli u duelu sa rivalom u borbi za opstanak, zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu, kada su uspeli da anuliraju prednost domaćina.

Na jučerašnjoj utakmici u Ivanjici prikazan dobar fudbal, ali sa malo golova (Foto: FK Javor)

Javor je igrao bolje u prvom poluvremeni, imao inicijativu i to je materijalizovao pogotkom. U 12. minutu Docić je sa oko 18 metara šutirao precizno i savladao Čančarevića. Posle ovog pogotka i jednog starta došlo je do koškanja domaćeg igrača Željka Đokića i mladog štopera Radničkog 1923 Rosića, zbog čega im je sudija Glođović pokazao crvene karone i poslao u svlačionicu.

Ređale su se potom šanse na obe strane. Pokušavali su Marić, Spalević, Krivokapić i Beljić da u prvom delu utakmice savladaju domaćeg golmana Matovića i izjednače rezultat, ali bezuspešno.

Na drugoj strani pretili su Đorđević i Stojaković, a ovaj drugi je, umesto mreže, uzdrmao prečku.

Posle odmora trener Radmilo Ivančević je odmah u igru uveo Nedovića umesto Petronijevića , što se osetilo u igri. U 56. minutu posle kornera sa leve strane u kaznenom prostoru, pored odbrambenih igrača domaćina, Bubanja je glavom loptu poslao u mrežu Javora i izjednačio rezultat na 1:1.

Domaći igrači imali su šanse da dođu i do drugog vođstva, ali je i sreća bila na strani kragujevavačkog supšerligaša, jer je i Radivojević je pogopdio prečku. U finišu utakmice Spalević je iz povoljne prilike imao šansu da donese i pobedu Radničkom 1923, ali je šutirao pored gola. Na drugoj strani Bubanja je spasao mrežu Kragujevčana, kada je zaustavio loptu na gol-crti, a Čančarević je uspešno intervenisao. U poslednjem minutu golman kragujevačkog superligaša sprečio je rezervistu Ivkovića da postigne drugi pogodak za Javor, pa je susret završen podelom bodova.

Stalo srce mladog navijača

Ukupan utisak sa ove utakmice pomutio je događaj posle izjednačujućeg gola Radničkog 1923. Među navijačima “crvenih đavola” naglo je pozlilo osamnaestododišnjem Dušanu Todoroviću iz Malih Pčelica, koji je kolima hitne pomoći prebačen u Dom zdravlja u Ivanjici, gde su lekari i posle reanimacije mogli samo da konstatuju smrt.  Uz ovu informaciju iz Ivanjice je stigla i vest da do nesrećnog slučaja nije došlo ni zbog kakvog incidenta i da su navijači oba tima bodrili svoje ljubimce fer i sportski.

Posle utakmice oba trenera zažalili su što njihovi izabranici nisu iskoritili veći broj šansi za postizanje golova. Radmilo Ivančević je zadovoljan prikazanom igrom.

- Prisustvovali smo uzbudljivoj utakmici, koja se retko viđa na našim terenima, otvorenom igrom obe ekipe sa više šansi i sa jedne i druge strane. Kada sve saberemo možemo da žalimo i ja i moj kolega Ristanović, ali misimi da je realan rezultat. Teško je nabrojati sve šanse koje smo imali i mi i Javor, koji pogađao okvir gola. Bila je to uzbudljiva uzakmica. U prvom poluvremenu dobro smo počeli, ali smo nesrećno primili gol, dok nam je igrač ležao na zemlji. Kasnije smo imali šanse koje nismo uspeli da iskoristimo. Dali smo gol iz prekida i vratili u igru. Stvorili smo još neke šanse. Mogli smo da damo gol, ali i da ga primimo – ocenio je trener Kragujevčana Radmilo Ivančević.

Novi šef stručnog štaba Predrag Ristanović čestitao je Radničkom na osvojenom bodu.

- Utakmica je zadovoljila ukuse i najprobirljivijih ljubitelja fudbala. Rezultat je mogao da bude i sa više golova zbog šansi na obe strane. Mislim da je utakmica odigrana dosta kvalitetno i agresivno i taj drugi gol nam je samo trebao, ali nismo uspeli da ga postignemo. Imali smo prilike, prečku i stopostotne izrađene situacije, ali nismo uspeli i da pobedimo - zažalio je trener ivanjičkog superligaša Ristanović, koji je nedavno stigao u Javor iz prvoligaša Jedinstvo Puteva iz Užica.

U ostalim susretima 13. kola Superlige juče su postignuti sledeći rezultati: Jagodina – Vojvodina 3:0, Napredak – OFK Beograd 3:0, Crvena zvezda – Sloboda Point 4:1, Donji Srem – Rad 2:0, Spartak – Radnički (N) 1:0 i Čukarički – Novi Pazar 1:1. Susret Voždovac – Partizan odigraće se danas sa početkom u 13 časova. Crvena zvezda je prenoćila na prvom mestu sa dva boda više od Partizana, koji ima utakmicu manje. Radnički je sa 13 bodova na 13. poziciji na tabeli, a u narednom kolu dočekuje ekipu Novog Pazara. U ostalim susretima pretposlednjeg, 14. kola Superlige sastaju se: Radnički (N) – Čukarički, Partizan – Spartak, Rad – Voždovac, Sloboda Point – Donji Srem, OFK Beograd – Crvena zvezda, Vojvodina – Napredak i Javor – Jagodina.

JAVOR – RADNIČKI 1923 1:1 (1:0)

IVANJICA – Stadion: Gradski, pored Moravice. Gledalaca: 500. Sudija: Vlado Glođović (Vrbas). Pomoćnici: Srđan Kaurin (Subotica) i Milan Korolija (Novi Sad). Strelci: Docić u 12. minutu za Javor, Bubanja u 56. minutu za Radnički 1923. Žuti kartoni: Veselinović (Javor), Pavlović (Radnički 1923).Crveni kartoni: Željko Đokić (Javor), Rosić (Radnički 1923) obojica u 15. minutu.

JAVOR: Matović, Đorđević, Milović, Ž. Đokić, Miletić, J. Đokić, Docić (Alempijević), Veselinović (Gafurov), Stojković, Radivojević, Dražić (Ivković).

RADNIČKI 1923: Čančarević, Pavlović, Rosić, Bubanja, Marić, Kovačević, Simović (Andrić), Petronijević (Nedović), Beljić, Krivokapić, Spalević

IGRAČ UTAKMICE: Vladimir Bubanja (Radnički 1923).