Pobednik kupa Trstenik PPT, Varvarincima uteha

Srpskoligaš iz Trstenika zasluženo je osvojio trofej pobednika kupa na području FS Rasinskog okruga i plasirao se kao i prošle godine u dalje takmičenje u kupu na nivou Srbije. Nije viđen kvalitetan fudbal a lider Prve Okružne lige Rasinskog okruga Temnić bolje je otvorio utakmicu ali jalovom inicijativom ,špicevi Varvarinaca brzonogi Sibinović i Marković igrali su čini se dosta povučeno i imali manji broj upotrebljivih lopti. Trsteničani su poveli iz Prve ozbiljnije akcije po levoj strani odlično je prodro  danas sjajni Nikola Milovanovićoštro centrirao na prvu stativu a tamo je Milanović između tri igrača Temnića i golmana Grujića poslao loptu u mrežu ( donji desni ugao Grujića).

Varvarinci su tada počeli nesto ofanzivnije pa u 22. minutu Mihajlović izlazi sam ispred Nemanje Petrovića šutira ali ga sustiže Milić i lopta odlazi u korner ,potom nova šansa za Varvarince brzonogi Nikola Marković (čudno da nije igrao bliže golu)  poludesno sa nekih 22-23 metra topovski šutira ,lopta kači jednog odbrambenog igrača ide u same raklje ali golman Trsteničana brani sjajno. Do kraja poluvremena Trsteničani igraju bolje stvaraju dve prilike ali se rezultat do odlaska na odmor ne menja. Drugo poluvreme otvaraju bolje Trsteničani  ,posle jedne greške Varvarinaca sevnula je strasna kontra Trsteničana 3 na 2 a nemilosrdni egzekutor za 2:0 bio je vrlo dobri Nikola Rajković. Ipak Varvarinci se brzo vraćaju u 58. minutu Nikola Savič s leve strane upućuje odličan centaršut na drugu stativu gde Miloš Mihajlović sjajno skače i šalje loptu u mrežu a na njenom putu gol potvrđuje Stojanović. I kad se očekivala drama u 66. minutu Jokić pravi grub prekršaj na Nikoli Milovanoviću u trenutku kad se ovaj stuštio ka golu i sudija mu pokazuje drugi žuti karton , prvi zaradio u 37. minutu i put u svlačionicu. Od tada gosti postaju superiorniji ,sredine Varvarinaca nema nigde pa Milić u 70. minutu dovodi goste u vođstvo od 3:1 i osigurava trijumf Trsteničana koji su do kraja utakmice propustili još nekoliko izglednih pozicija. Na kraju primili su veliki pehar iz ruku Dragise Binića fudbalske legende i predsednika FS Rasinskog okruga za zasluženi trijumf.

TEMNIĆ BEZ LAZAREVIĆA I SAŠE ANTIĆA

Dok se za Lazarevića znalo da je povređen i da neće igrati veliko iznenađenje za novinare bilo je što u timu nije bilo bivšeg kapitena Napretka Saše Antića,čoveka koji je na ovom stadionu odigrao mnogo važnih mečeva i osećao bi se na svome ali nije ga bilo ni medju 18 u protokolu.Zaista čudno.. Inače treba reći da je ovo Temniću bio prvi poraz posle 23 utakmice ( 22 pobede i jedan neresen rezultat)

Trstenil ppt- Temnić   3:1

Strelci: 1:0 Milanović u 17,2:0 Rajković u 56 ,2:1 Stojanović u 59,3:1 Milić u 70. Stadion "Mladost" u Kruševcu ,gledalaca 1500. Sudija Milić Bojan (Đunis) 7. Opomenuti igrači: Karalić,Rajković i Vukosavljević ( Trstenik) i Aksentijević (Temnić).Crveni karton: Jokić (Temnić ) u 66 minutu.

TRSTENIK PPT: Petrović 7,Karalić 6,5, Stojković 7,Marko Milovanović 7(Matović-), Milić 7,5,Rajković 7,5(Smiljković-), Milanović 7, Simović 7,Ljubisavljević 7, Nikola Milovanović 7,5

TEMNIĆ:  Grujić 7,Jokić 6,Nikola Savič 7,Stojanović 6( Rajković-),Ćosić 6,5,Žerjav 6,Marković 7,Miladinović 6 (Pešić-).Mihajlović 7,Aksentijević 6,5( Bogdanović-),Sibinović 6,5

Igrač utakmice: Nikola Milovanović

FK TEMNIĆ pre utakmice nisu osvojili kup i prekinuli niz od 23 utakmice bez poraza

Pobednička ekipa FK Trstenik ppt.

Dragiša Binić uručuje pobednički pehar kapitenu Trstenika Milanu Miliću

I sudije su bile nagrađene predsednik strukovne organizacije sudija Rasinskog okruga Žarko Anđelković uručuje priznanje glavnom sudiji Bojanu Miliću