Crno - beli sa Ribnicom na mišiće

Da je neko Ribnici pre utakmice sa liderom ponudio bod verovatno bi bio oberučke prihvaćen. Na kraju bod je osvojen a moglo je biti i povoljnije za domaćina.

Početak susreta pripao je domaćinim akoji su na samom startu stekli prednost od dva poena. Činilo se tada da su Kraljevčani rešeni da pokušaju da lideru na tabeli nanesu prvi poraz u dosadašnjem toku prvenstva. Ipak, posle obavezne pauze kada je Ribnica imala poen prednosti gosti prelaze u minimalno vođstvo pa je set odlučen u uzbudljivom finišu i pripao je borbenim odbojkašima Ribnice čija je perjanica i ovoga puta bio kapiten Radović. Sa druge strane mreže u ovom delu susreta potpuno su zakazali Mrdak i Marko Nikolić.

U nastavku dominantnija igra Beograđana koje je odlikovalo sve ono što je u prvom setu bila vrlina domaćina, odlična igra u polju, solidna organizacija igre i efektno završeni napadi. Sada je centralna figura bio Mrdak. U redovima Ribnice po efikasnosti se istaistakao Ćosić. Gosti su stekli u jednom trenutku osam poena razlike i to su uspeli da održe do kraja drugog seta.

Treći set odbojkjaši Ribnice započinju nadahnuto i dolaze do tri poena razlike 4:1. Vasović je odmah zatražio tajm aut i to je zakoji minut kasnije doneo boljitak njegovom timu koji ubrzo prelazi u vođstvo. Ipak, Ribnica posle ulaska u igru srednjeg blokera Okošanovića prvi deo seta rešava sa dva poena razlike 12:10. Bio je to odličan potez trenera Mačužića. Radović je bio najbolji sakupljač poena ekipa se razigrala a epilog svega bilo je 2:1 za Ribnicu. Ovaj set as poenom je začinio tehničar Vilimanović.

U četvrtom setu dosta nervoze a poeni su uglavnom bili plod grešaka protivnika. Dugo se igralo poen za poen, sve do samog finiša seta. Onda je na servis došao Jokanović i izborio za svoj tim taj brek. U petom setu posle niza uzbuđenja do izražaja je došlo veće iskustvo i Marko Nikolić.

RIBNICA - PARTIZAN 2:3

(25:20, 19:25, 25:21, 21:25, 13:16)

KRALjEVO - Hala sportova. Gledalaca 800. Sudije: Janković (Niš), Zelenović (Kraljevo)

RIBNICA: Adamović 8, Radović 24, Vilimanović 1, Ćosić 13, Milovanović 7, Drapšin 3, Škundrić (libero), Okošanović 9, Seizović. Nisu igrali: Pavlović, Zekavica, Močić (libero)

PARTIZAN: Lopar 7, Kostić 6, Mrdak 24, Majstorović 9, P. Nikolić 6, M. Nikolić 21, Rajković (libero), Jokanović 2. Ivković 3. Nisu igrali: Buša, Dragić, Popović