Srpska liga kuca na vrata Varvarinaca

U ambijentu kakav ovaj deo Srbije ne pamti odavno i na kome mogu da pozavide većina superligaša odigran je derbi zone Zapad izmedju komsija Temnića iz Varvarina lidera zone i Paraćinskog Jedinstva koje je za petama Varvarincima ali sada sa ćitavih 9 bodova zaostatka.  Počelo je napadima Domaćih a prvu kolosalnu šansu propustio je prvi strelac zone Sibinović, posle akcije koju su danima uvežbavali na treningu Krstić je sa leve strane izveo neku vrstu skraćenog kornera i dok su svi očekivali centaršut Krstić je idealno na nekih 12-13 metara uposlio Sibinovića koji je prebacio gol.

Oni su doveli Temnić na vrata Srpske lige, fotka pred utakmicu

Ipak u 14. minutu zeleno beli iz Paraćina su kapitulirali. Na nekih 25-30 metara dosuđen je slobodan udarac loptu je namestio Vlaisavljević topovski šutirao u donji desni ugao golmana Jokića koji kratko odbija loptu ali dovoljno za velemajstora i prvog strelca zone Sibinovića da to reši za vođstvo od 1:0. Samo dva minutra kasnije gotovo sa istog mesta ovoga puta opet u donji desni ugao šutira Acković, golman Jokić (na pozajmici iz Jagodine) nekako brani ali  lopta ispod njega kreće ka golu ali on svojim dugim rukama je stiže na gol liniji

23. minut teska povreda Sibinovića koji je morao da napusti teren

POVREDA SIBINOVIĆA

A onda u jeku napada domaćina  Sibinović najbolji igrač Temnića prima loptu na nekih 40 metara od gola na njega grubo startuje igrač gostiju Vlada Radovanović i već u 23. minutu  Temnić ostaje bez najboljeg strelca i igrača koga zbog povrede kolena iznose sa terena a sudija Denis Trailović blago kažnjava Radovanovića žutim kartonom. Temnić potom pada moralno ali i igrom koju preuzimaju gosti pa legenda Temnića Slobodan,R.Marković dva puta bravurozno brani i čuva 1:0 rezultat s kim se odlazi na odmor.

Navijači Jedinstva imali su svoj deo praćeni budnim okom velikog broja policije

NIKOLA MILETIĆ PREUZIMA STVAR U SVOJE RUKE

Iako je i u prvom delu igrao dobro u drugom delu Nikola Miletić je prosto blistao po desnoj strani gostiju stalno je unosio nemir ali je u 47. minutu izveo najlepši potez jednom sjajnom dubinskom loptom pronasao je Ackovića koji je još lepše prima na grudi okreće protivničkog štopera i umesto da mirno šalje loptu u mrežu, gadja raklje golmana Jokića i promasuje. Do kraja utakmice nekoliko polusansi za obe ekipe,domaći uglavnom kontrama a gosti visokim dubinskim loptama prema visokom špicu gostiju Iviću ali su stameni štoperi pre svih Goran Žerjav i Pešić odneli sve duele u svoju korist a onda je nastalo veliko slavlje igrača i navijača koje je trajalo do zore a predvodnici su bili ko bi drugi nego gen.sekretar Radisa Dolić i igrač utakmice Nikola Miletić.

1:0 Sibinović trči u zagrljaj predsednika Brankovića

SUDIO SUDIJA SA LISTE SUPER LIGE

Koliku je važnost FS RIS poklonio ovoj utakmici govori podatak da je meč sudio Denis Trailović iz Zaječara sa liste Super lige ( dan pre toga sudio OFK Beograd - Borac (Čačak ) a pomagali su mu Miloš Jovanović iz Zaječara i Vojnić Stefan iz Boljevca sa liste Prve lige. Inače zbog toga sto je meč proglasen mečom visokog rizika na utakmici je bio i Dragan Marjanović komesar za bezbednost FS RIS a koji je na kraju predsedniku domaćih Darku Brankoviću čestitao na odličnoj organizaciji.

VRUĆ DOČEK ZA TRENERA JEDINSTVA

Kada su se na stadionu pojavili igrači Jedinstva sa razglasa se prolomila pesma "Janjičar" aludirajući  na to da je Goran Marković bio jesenas na kormilu Temnića. U razgovoru pred utakmicu Marković je vasem izvestaču rekao citiram: - Ja jedini danas dobijam, oba su moji timovi. Ipak na kraju je bilo jasno da ljutnja zbog poraza sija iz njegovih očiju ali je domaćinima ipak čestitao na pobedi.

Saša Antić kormilar Varvarinaca:  Šta će nama HEKTOR KUPER kad KEO super

DARKO BRANKOVIĆ

Veselje povodom pobede trajalo je do zore a igrači i navijači su često skandirali "Darko Branković" aludirajući na tvorca modernog Temnića aktuelnog predsednika kluba. Bilo je i skandirana "Šta će nama Hektor Kuper kad je KEO  super aludirajući na trenera Temnića Sašu Antića, ali i tradicionalni ples generalnog sekretara kluba sa čašom na glavi nije izbegnut.

Temnić - Jedinstvo 1:0 (1:0)

Strelci: 1:0 Sibinović u 14. minutu. Stadion Temnića u Varvarinu,  gledalaca 2200. Sudija : Denis Trailović (Zaječar) 8. Opomenuti igrači: Miletić, Acković, V.Stojković, Krstić i Simonović (na klupi)  za Temnić: Radovanović, Trifunović, Branković, Urošević, Kobačević, Mitić (Jedinstvo).  Igrač utakmice: Nikola Miletić ( Temnić)

TEMNIĆ: Slobodan Marković 8, M. Stojković 7, Petković 7 (Ćosić-), Velisavljević 7,5, Pešić 7,5, Žerjav 8, Miletić 8,5, Milan Marković 7 ( V.Stojković-), Acković 7, Sibinović - (Marković 7), Krstić 7,5.
JEDINSTVO: Jokić 6,5, Dinić 7,5, Kovačević 7, Ivanković 6,5, Gajić 6,5, Marinković 7 (Đurić 7), Urošević 6,5, Radovanović 7 (Milutinović-), Ivić 7, Branković 6 (Mitić 7), Trifunović 6,5.