Nemanja Ristić u poslednjim minutima meča spasio Timok na Bubnju

Detalj sa meča Car Konstantin ā€“ Timok 1919

Danas su se u NiÅ”u na terenu na Bubnju, u jutarnjem terminu od 11 sati, sastali Car Konstantin i Timok 1919 u okviru 30. kola Srpske lige Istok. Odigrana je jedna nezanimljiva utakmica sa vrlo malo dobrih akcija i jos manje Å”ansi. U prvom poluvremenu može se izdvojiti samo pokuÅ”aj mladog Ognjena Nikolića da Å”utom sa 16 metara ugrozi gol domaćina ali su odbrambeni igrači domaćih izblokirali.

Ā

U tom tempu je nastavljeno i drugo poluvreme i uglavnom se vodila oÅ”tra borba između dva Å”esnaesterca. Sudija Stefan Filipović iz Jagodine je pokazao čak devet žutuh kartano na obe strane. Kad su svi mislili da će danaÅ”nji rivali podeliti bodove usledila je jedna lepa akcija gostiju iz Zaječara koja je krunisana golom Nemanje Ristića. Naime Å”toper MiloÅ” Gardić je u 87. minutu krenuo sa svoje polovine a brzonogi Lapčević je odlično uposlio Nemanju Ristića koji Å”alje loptu iza leđa golmana Andrije Stankovića za vođstvo Timoka od 1:0. Na veliko zadovoljstvo zaječaraca ovo je bio i konačan rezultat danaÅ”njeg meča. Upisana su nova tri boda za siguran put ka baražu i Prvoj ligi Srbije. Već u sredu 28. aprila Timok na svom terenu dočekuje SFK Moravu iz Vladičinog Hana.

CAR KONSTANTIN - TIMOK 1919 0:1 (0:0)

NIÅ :Ā Teren na Bubnju. Igrano bez prisustva publike. Sudija Stefan Filipović (Jagodina), pomoćnici DuÅ”an Marinković (NiÅ”) i Nikola Stojanović (Ćuprija). Strelci: Nemanja Ristić u 87. minutu za Timok 1919. Žuti kartoni: Pavla Mitić, Vuk Bulatović, Stefan Marković, Igor Stupar, Marko Stamenković (Car Konstantin), MiloÅ” RoÅ”ević, Ivan Davidović, Stefan Knežević i Igor Pantić (Timok 1919)

CAR KONSTANTIN:Ā Stanković, Mitić, Stamenković, Jovanović (Arizanović), Lazarević, Bulatović, Todorović (Ivanović), Marković, Sekulić, Najdanović (Stupar), Denić
TIMOK 1919:Ā Jovanović, Marko Cvetković, Knežević, Pantić, MiloÅ” Cvetković, Dragićević (Lapčević), RoÅ”ević (Kovačević), O. Nikolić (N. Ristić), Davidović, Trifunov, Gardić