"Želja" slavio u "Čairu", pao i Radnički iz Kragujevca

Nikola Egić sa 8 golova bio najefikasniji; foto: JV / Vanja Keser

Nakon pobede nad beogradskom Crvenom zvezdom i remija sa Metaloplastikom u Šapcu, rukometaši Železničara iz Niša pobedili su kragujevački Radnički rezultatom 34:27 (15:12). Sa dva trijumfa i remijem Nišlije su trenutno na prvoj poziciji B grupe ARKUS lige.

Da će i ove sezone protivnicima Železničara biti teško da odnesu bodove iz "Čaira" pokazalo se i na meču sa novajlijom u ARKUS ligi, ali i ekipom sa ambicijom da se plasira u plej-of.

Tokom skoro celog prvog poluvremena viđena je izjednačena igra, "Želja" je uglavnom vodio, gosti stizali. To je bilo do 27. minuta kada su domaći igrači serijom 3:0 i golovima Nikole Egića, Veljka Stanojevića i Đorđa Spasića poveli sa 15:12 i tim rezultatom završili prvo poluvreme.

Dobra i sigurna igra niških igrača iz finiša prvog dela igre nastavila se i u drugom poluvremenu. Nišlije su održavale prednost, a u 37. minutu imale i pet golova više (21:16). Rukometaši Radničkog pokušavali su da "otope" zaostatakl, ali domaćin to nije dozvolio. U 51. minutu "Želja" je vodio sa 28:21, a do kraja meča je uspeo da sačuva prednost i na kraju slavi sa 34:27.

Posle nepotpunog trećeg kola Železničar ima 5 bodova i trenutno se nalazi na prvoj poziciji na tabeli B grupe ARKUS lige.

Niški tim i u narednom kolu igra kod kuće pošto dočekuje Novi Pazar, ekipu koja je dosad zabeležila dva poraza.

ŽELEZNIČAR - RADNIČKI 34:27 (15:12)

Niš, hala "Čair". Bez gledalaca. Sudije: Dušan Cvetković i Igor Nikolić iz Leskovca. Sedmerci: Železničar 2 (1), Radnički 2 (1). Isključenja: Železničar 12 minuta, Radnički 4 minuta.

ŽELEZNIČAR: Matović, Bojan Radivojević, D. Stojanović, Arizanović 2, Stanojević 6, Petrović 1, Boris Radivojević 1, Anđelković 1, Spasić 4 (1), A. Stojanović 7, Jestrović 1, Egić 8, Antić, Trkulja, Pavlović 3, Kocić.

RADNIČKI: Gemaljević, Vuković 4, Stošić, Prodanović 5, Mutavdžić, Petrović, Dobrosavljević 1, Barudžić 1, Utvić 8, Stevanović, Đerić, Stanojev 1 (1), Stanojević 4, Bogdanović 3, Jovanović.