ARKUS liga: Metaloplastika preuzela drugo mesto na tabeli
16.05.2021 Ana Jovanović

Detalj sa meča iz Šapca - foto: ARKUS liga

Susretom Dinama i Metaloplastike u Pančevu stavljena je tačka na 12. kolo plej-ofa ARKUS lige. Slavili su Šapčani rezultatom 31:30 (17:14) i osvajanjem dva boda preuzeli drugo mesto na tabeli. Šampion je već poznat, to je ekipa Vojvodine, dok je niški Železničar 1949 jučerašnjim trijumfom osigurao četvrtu poziciju. Još dva kola ostala su do kraja doigravanja, tokom kojih će Metaloplastika i Partizan voditi grčevitu borbu za drugo mesto na tabeli, koje vodi u SEHA ligu.

Kada je u prvom poluvremenu tim Veselina Vukovića poveo 17:12, činilo se da će ,,plastičari” rutinski rešiti ovaj meč. Međutim, izabranici Akima Komnenića u drugom poluvremenu pokazali su značajno bolje izdanje i pomrsili konce gostima. Posle neizvesne završnice, u kojoj su odlučivale nijanse i bolja koncentracija, slavila je Metaloplastika. Za igrača utakmice izabran je čuvar mreže domaćeg sastava Nikola Perić (deset odbrana). Najefikasniji je bio kapiten Dinama Miloš Kostadinović sa devet pogodaka, dok su se u pobedničkom timu istakli Vukašin Vorkapić i Marko Srdanović sa po šest. Golman Milan Bomaštar susret je završio sa 11 odbrana na svom kontu.

Podsećamo, u subotu su odigrani mečevi poslednjeg kola plej-auta, posle kojeg nema dileme – Crvenka i Kikinda Grindex napuštaju društvo superligaša.