Borac iz Šajkaša sa desetoricom izvukao bod kraj Tise
05.03.2022 V. Jankov

Borbeno, ali... - jedna od  u kaznenom prostoru Borca (foto: V. Jankov)

Prvenstvena premijera kraj Tise u ovoj godini nije opravdala očekivanja ljubitelja fudbala koji su se zaželeli pravih okršaja. Istina, bilo je borbenosti, pogotovo u redovima Borca, koji su od 15. minuta igrali sa desetoricom, ali su nedostajale prave fudbalske akcije, malo je viđeno gol prilika i samo po gol na obe strane.

Gosti su prvi pripretili u 9. minutu, ali je lopta posle šuta Stojanovića sa izvice kaznenog prostora završila kraj stative. U 15. minutu su odigrao, možda, i ključni momenat utakmice. Kapiten gostiju Dejan Đurić je na sredini terena u žaru borbe visoko podigao nogu i kramponima zakačio Miloša Žeravicu po glavi. Sudija Filip Todić je brzo reagovao. Đuriću je pokazao put u svlačionicu, a Žeravica je krvav u pratnji lekara Atile Gondoša produžio u Dom zdravlja, gde mu je stavljeno šest kopči, četiri na jednoj i dve na drugoj strani. Zašto je to ključni događaj?Jesu gosti ostali bez pomoći kapitena, ali su dodatno motivisani da izgaraju na svakom delu terena. S druge strane, Bečejci su izgubili kreatora igre...

U 20. minutu je Tutnjević dobro izveo slobodan udarac iskosa sa leve strane i iznudio samo udarac iz ugla. A onda najlepši momenat na utakmici, koji nije završio golom. Mladi Popadić je bio brži od rivala na sredini terena, presekao lopti put i sam krenuo ka golu Borca, ušao u kazneni prostor i šutirao, a golman Petrović nogom izbio loptu van terena.

Nastavak su bolje otvorili gosti, jer su više imali loptu u nogama i jednu od akcija materijalizovao je Nikola Božić u 65. minutu za 0:1. Domaćin je, tek posle toga, krenuo odlučnije i jedan od napada je urodio plodom u 79. minutu, kada je Kudrić asistirao Nenadu Vinoviću, a ovaj upotrebljivu loptu plasirao u levi ugao nemoćnog Petrovića. Bilo je pokušaja u preostalih petnaestak minuta i pred jednim i pred drugim golom, a najbliži pogotku bio je visoki Tomčić u nadoknadi, kada je sa desetak metara glavom poslao loptu za malo kraj gola.

OFK Bečej 1918 - Borac (Š) 1:1 (0:0)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 200. Sudija: Filip Todić (Vrdnik) 7. Strelci: Vinović u 79. za OFK Bečej 1918, a Božić u 65. minutu za Borac. Žuti kartoni: Vinović (OFK Bečej 1918), a Renić i Topić (Borac). Crvebikarton: Đurić /Borac) u 15. minutu. Igrač utakmice: Dragoslav Petrović (Borac).

OFK Bečej 1918: Milovanov 6,5, Milin 6, Ćuk 6, Zeljković 6,5, Preradov 6 (od 74. Brkić -), Tutnjević 7, Tomić 6,5, Šormaz 6 (od 56. Kudrić 7), Žeravica – (od 15. Vinović 7), Popadić 6,5, Tomčić 7.

Borac (Š): Petrović 7, Trivić 6, Topić 7, Mirković 6,5, Ševo 6,5, Đurić -, Stojanović 7, Gojković 6,5, Božić 7(od 77 Grgić -), Renić 6,5 (od 70. Vasiljev -), Jovanić 6,5 (od 83. Milanović -).

Srpske lige Srpske lige Srpska liga Vojvodina OFK Bečej 1918 Borac (Š)