SFS Borac nastavio seriju pobeda kod kuće protiv čvrstih KruÅ”evljana

Uspeh belih na terenu kraj Crnice; foto M. Đ. za srbijasport.net

SFS Borac je pobedio četvrti put u nizu na domaćem terenu ove sezone i učvrstio se u gornjem domu Srpske lige ā€žIstokā€œ. Na stadionu kraj Crnice gostovalo je Jedinstvo 1936, koje se predstavilo u odličnom izdanju, ali su KruÅ”evljani na kraju morali da čestitaju Paraćincima.

Gosti su prvi imali Å”ansu, posle prodora i centarÅ”uta Dobrosavljevića, ofanzivni Kotlajić je iz trka sa peterca Å”utirao iznad prečke. Usledio je period bolje igre ā€žstaklaracaā€œ, sa Å”utevima Nenada Simića i Petkovića, a zatim je postignut gol odluke. Milojković je poslao dugu loptu na levu stranu, a Danijel Zlatković je odličnim prijemom pobegao čuvarima i sjajnim udarcem pogodio suprotni ugao gola gostiju - 1:0.

Domaćin je zatim mogao da poveća prednost, volej udarac Nenada Simića odbranio je golman Nenad Jovanović, dok je Zlatković u 21. minutu iz slobodnog udarca pogodio prečku. Do odlaska na odmor viđene su prilike za Jedinstvo 1936, udarce Dobrosavljevića i Dragićevića u kontranapadu u 31. minutu odbranio je mladi čuvar mreže domaćih Radojković, dok je Kotlajić bi neprecizan.

Nove Å”anse za KruÅ”evljane na početku drugog poluvremena, Å”ut Dobrosavljevića golman Radojković odbio je u korner. Posle udarca sa ugla, vezista gostiju Rajković ostao je sam na drugoj stativi i promaÅ”io prazan gol iz blizine. U 49. minutu, Dragićević je udarcem glavom bio zamalo neprecizan.

Staklarci su konsolidovali redove i preuzeli inicijativu u poslednjih pola sata. Conić je u 63. i 64. minutu imao dve prilike, slobodan udarac Nenada Simića odbranio je imenjak Jovanović u 73. minutu. Devet minuta pre kraja u kontranapad je krenuo Nenad Simić, a defanzivac gostiju GaÅ”ić ga je oborio pred kaznenim prostorom i sprečio siguran pogodak. Gosti su u finiÅ”u imali priliku za remi, ali je mladi golman SFS Borca Dimitrije Radojković, rođen 2004. godine, sjajno odbranio i sačuvao mrežu.

SFS Borac u sledećem kolu u nedelju gostuje Budućnosti u Popovcu, dan ranije, Jedinstvo 1936 dočekuje Svilajnčane.

SFS Borac - Jedinstvo 1936 1:0 (1:0)

STADION: Sportski centar Borac. GLEDALACA: 300. SUDIJA: Petar Vukadinović (NiÅ”). POMOĆNICI: Mihajlo Vučković i Mihajlo Mihajlović (Vranje). STRELAC: Zlatković u 13. minutu. ŽUTI KARTONI: Milojković, Vučić, Lazić, Mirkailo (SFS Borac), Aleksić, Pavlović, Rajković, GaÅ”ić, Vujčić (Jedinstvo 1936).

SFS BORAC: Radojković, Gajić, Mirkailo, Milojković, Petković (od 90. Maksimović), Lazić, Veljković, Conić, Svetislav Simić (od 67. Vučić), Zlatković, Nenad Simić.

JEDINSTVO 1936: Nenad Jovanović, GaÅ”ić, Pavlović (od 46. Vujčić), Radojković (od 46. Vidojević), Denić (od 77. Nikola Jovanović), Aleksić, Dragićević, Rajković, Ivljanin, Kotlajić (od 46. Stojanović), Dobrosavljević.