XS
SM
MD
LG

U Kraljevu održan seminar za "C" licencu

U organizaciji Fudbalskog saveza Raškog okrugaš u Kraljevu je održan Seminar za trenersku "C" licencu. Prvi korak u svojim trenerskim karijerama na ovaj način je načinilo oko 150-ak prijavljenih kandidata iz Vrnjacke Banje, Raške, Novog Pazara, Tutina i Kraljeva, dakle iz svih opštinskih fudbalskih saveza na teritoriji FSRO.
Seminar je otvorio predsednik FSRO-a Miroslav Karapandžić, koji se pozdravljajući prisutne posebno zahvalio rukovodstvu Trenerske škole FSS, koje je imalo sluha i u teškom momentu za Kraljevo i kraljevački sport izašlo u susret sportskim radnicima sa ovog prostora i omogućilo im da besplatno dodju do ove početne licence.
U oficijelnom delu Seminara predavanja su održali Srdjan Vasiljević, pomoćni trener naše seniorske reprezentacije (na temu "Individualna i grupna priprema za zonsku odbranu") i Milan Rastovac, koordinator instruktorske sluzbe FSS  (na temu "Struktura igre"). Nakon teorijskog dela učesnici Seminara su se preselili na Gradski stadion gde su na terenu FK SLOGA i uz pomoć omladinske selekcije Sloge,člana Kvalitetne lige Srbije u praksi pokazali ono o čemu su govorili.U nekoliko navrata,Srdjan Vasiljević je javno pohvalio Slogine klince i njihovog trenera  Dejana Tasića, oduševljen njihovim znanjem koje mu je u mnogome olakšalo praktični prikaz.
Sve pohvale za rukovodstvo FSRO, koje je organizovalo ovaj Seminar, posebno za neumornog Vladana Vićentijevića  koji je animirao ovoliki broj ljudi i besprekorno tehnički organizovao sve do detalja.


Braća Vuković 4 : 0 Kraljevo Hajduk
Goč 1 : 1 Magnohrom
Proleter Lasta 0 : 3 Borac (V)
Ibar 1 : 0 Mataruge
Karađorđe 2 : 1 Borac (A)
Budućnost 1 : 1 Grdica
Radnik 1 : 1 Morava
Rudar 3 : 1 Radnički
Konačna tabela
Poz Tim UT PB N PR BOD
1 Budućnost 30 18 9 3 63
2 Rudar 30 19 4 7 61
3 Grdica 30 15 9 6 54
4 Karađorđe 30 14 11 5 53
5 Braća Vuković (-3) 30 16 5 9 50
6 Mataruge 30 14 6 10 48
7 Borac (A) 30 15 2 13 47
8 Ibar 30 12 7 11 43
9 Borac (V) 30 10 6 14 36
10 Kraljevo Hajduk 30 10 5 15 35
11 Radnički 30 8 10 12 34
12 Morava 30 9 7 14 34
13 Radnik 30 10 3 17 33
14 Goč (-1) 30 8 7 15 30
15 Magnohrom 30 7 6 17 27
16 Proleter Lasta 30 5 3 22 18